Zpět na » Primera Division » Gennaro Gattuso skončil na lavičce Valencie

Primera Division - Gennaro Gattuso skončil na lavičce Valencie

Gennaro Gattuso skončil na lavičce Valencie © dailymail.co.uk - Gennaro Gattuso už není trenérem Valencie

0

Líbilo se

30.01. - Jako hráč byl světovou extratřídou, ale jako trenér, ostatně jak to často bývá, Gennaro Gattuso ke hvězdám zatím nedosáhl. Od června tohoto roku měl na starost Valencii. S vedením klubu se ale rozchází už po pouhém roce. Kromě neuspokojivých výkonů týmu má být jedním z důvodů i neshoda ohledně nových posil, které chtěl italský bouřlivák přivést.

Gennaro Gattuso dosáhl v italském národním dresu i v dresu AC Milán velkých úspěchů a doufal, že i jako trenér bude nad hlavu zvedat trofej za trofejí. Jenže ne. Přes krátké angažmá v Palermu se přes dvě období v Pise a týmu U19 dostal až k A-týmu svého AC Milán. Klub ale nezastihl v nejlepším období a ačkoliv ze spousty trenérů vydržel v tomto období nejdéle, úspěchu nedosáhl. Poměrně se mu dařilo v Neapoli, ale i tam se nepohodl s vedením a navíc měl mít zdravotní problémy se zrakem. Od léta tohoto roku vedl Valencii.

Dříve slavný španělský klub je v posledních letech pod velkou dekou. Byly tu finanční potíže, které se začaly odrážet i na výkonech na hřišti a z pravidelného a silného účastníka evropských pohárů se stal tým ze středu tabulky. Na tom nic nezměnil ani příchod Gattusa. Aktálně je až 14. a to má být jeden z důvodů konce italského kouče. Klub je totiž pouhý bod od zóny sestupu. Gattuso si navíc představoval posily, které byly v rozporu s tím, co si představovalo vedení klubu. O koho se jednalo nevíme, ale jisté je, že to už není Gattusova starost.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články