Zpět na » Premier League » Pokud nevyjde Caicedo, Arsenal půjde po Jorginhovi

Pokud nevyjde Caicedo, Arsenal půjde po Jorginhovi

Pokud nevyjde Caicedo, Arsenal půjde po Jorginhovi © thecanberratimes.com - Jorginho je alternativou pro Arsenal

0

Líbilo se

30.01. - Situace okolo Moisese Caicedo a přestupu do Arsenalu je nadále složitá, jelikož měl Brighton odmítnout i další nabídku The Gunners. Vedení posilu do zálohy chce, a tak svůj zrak obrací na o mnoho zkušenější alternativu. Tou má být záložník Chelsea Jorginho, kterému končí kontrakt již v létě a nemusel by tak být za vysokou částku. Chelsea je prý jeho odchodu otevřená.

Jorginho je rodilý Brazilec, ale velmi brzy se přesunul do Itálie. První hlubokou stopu nechal v Hellasu Verona, za který hrál od svých 16 let. Postupem času se z něj stala opora a nakonec přestoupil do Neapole. Tam mu sice chvíli trvalo, než se dostal fanouškům pod kůži, ale nakonec se mu to podařilo a Neapol po 4 a půl sezónách opouštěl jako miláček tribun. Chelsea za něj zaplatila 57 milionů eur a nelituje. Italský reprezentant pomohl třeba k vítězství v Lize mistrů a zařadil se mezi velké hráče klubových dějin. Jenže ne vždy byly a jsou jeho výkony dobré.

31letý záložník je terčem přestupových spekulací už pěkně dlouhou dobu. Nyní to vypadá opravdu vážně. Jorginhovi v létě končí smlouva a Chelsea tak nyní má velkou šanci na alespoň částečné zpeněžení. Snaží se o Enza Fernandeze, takže Jorginho by stejně neměl místo a zájemce o Itala Arsenal dost možná nebude mít na výběr. S Moisesem Caicedem to vypadá bledě, a tak londýnský klub zrak obrací právě na dlouholetou oporu The Blues. Chelsea je prý skutečně ochotná ho prodat, ale je dost možné, že částka kterou si řekne nebude malá, ale každopádně ne nepřijatelná, právě vzhledem ke končící smlouvě.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články