Zpět na » Primera Division » Villareal Danjumovi dovolí odchod. Zájem je hlavně z Anglie

Primera Division - Villareal Danjumovi dovolí odchod. Zájem je hlavně z Anglie

Villareal Danjumovi dovolí odchod. Zájem je hlavně z Anglie © football-espana.net - Na Danjumu fanoušci Villarealu jen tak nezapomenou

0

Líbilo se

10.01. - Jeho vztah s klubem je podivný. Byl nejlepším hráčem týmu, ale najednou byl vyřazen z týmu a nějakou dobu nehrál. Vrátil se, ale laboroval se zraněním, a proto pro něj letošní sezóna není ideální. I proto se Villareal rozhodnul nabídkám na Arnauta Danjumu naslouchat, a tak je dost možné, že nizozemský forvard se přesune o domů dál. Nejspíše to bude návrat do Anglie.

Arnaut Danjuma Groeneveld byl vychováván PSV, ale nikdy se v prvním týmu neprosadil. Na šanci musel čekat do Nijmegenu. Po fantastické sezóně, kdy ve druhé nizozemské soutěži vstřelil 11 branek a na 17 přihrál, přestoupil do Brugg. Tam čísla moc dobrá neměl, ale vyhlédl si ho nováček Premier League z Bournemouthu. Sestup neodvrátil, ale v další sezóně patřil mezi nejlepší hráče celé Championship. Za 23 milionů eur přestoupil do Villarealu a okamžitě ukazoval, že je to skvělý hráč.

I přes to, že hodně zápasů vynechal, jeho tržní hodnota mu vzrostla o více než 150 procent, v lize dal 10 branek za 23 zápasů a spekulovalo se i o jeho přestupu do Liverpoolu, který si ale nakonec vybral Luise Díaze z Porta. Letos dal zatím za 10 zápasů pouhé 2 branky a klub je ochotný ho pustit pryč. Zájemců je dost. Tím nejžhavějším má být Everton, ale mluvilo se i o tom, že by si ho rád do Aston Villy přivedl jeho bývalý trenér z Villarealu Unai Emery. Každopádně odchod jinam, než do Anglie se zdá nepravděpodobný.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články