Zpět na » Premier League » Chelsea by ráda vysvobodila Amadou Onanu z Evertonu. Ten vynechává tréninky a chce odejít

Chelsea by ráda vysvobodila Amadou Onanu z Evertonu. Ten vynechává tréninky a chce odejít

Chelsea by ráda vysvobodila Amadou Onanu z Evertonu. Ten vynechává tréninky a chce odejít © flipboard.com - Amadou Onana je oporou Evertonu

0

Líbilo se

26.01. - Amadou Onana přicházel v létě z Lille do Evertonu nadšený, že bude hrát Premier League, ale cosi se změnilo. Evertonu se nedaří, 21letý Belgičan je jako jednooký mezi slepými a není spokojený. Minulý týden se vůbec neukázal na tréninku a mluví se o tom, že za nitky opět tahá Chelsea, která by ho chtěla po neúspěchu s Fernandezem a Caicedem přivést na Stamford Bridge.

Amadou Onana je rodák ze Senegalu, ale už jako malý se přesunul do Belgie. Agenta mu dělá jeho sestra, která nahrávky toho, jak hraje fotbal rozesílala všemožným klubům a chytil se nakonec Hoffenheim. V jeho dresu ale Onana nikdy nenastoupil a šance přišla až v Hamburku. Stačila jedna jediná sezóna ve druhé německé lize, aby se stal oporou a francouzské Lille ho koupilo za 12 milionů eur. Za další rok odcházel za 35 do Evertonu a to byl většinu sezóny hráčem, který chodil z lavičky. Vliv na mužstvo byl obrovský, a to pokračuje i v Evertonu.

Onana hraje opravdu velmi dobře a ukazuje svůj nesmírný potenciál. Podle webu Whoscored má na základě zápasového hodnocení z Evertonu lepší sezónu jen zkušený stoper James Tarkowski. Onana není jen vzorným a tvrdým defenzivním záložníkem, ale své si odvede i směrem dopředu. I přes jeho fyzické parametry to s míčem umí. Jenže Everton bojuje o udržení a Onana toho součástí být nechce. Vynechává tréninky a mluví se o velkém zájmu Chelsea, která nepochodila u Enza Fernandeze a Moisese Caiceda. Zájem má být údajně i z Arsenalu.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články