Zpět na » Premier League » Majstrštyk Tottenhamu. Na poslední chvíli Evertonu vyfoukl Danjumu z Villarealu

Premier League - Majstrštyk Tottenhamu. Na poslední chvíli Evertonu vyfoukl Danjumu z Villarealu

Majstrštyk Tottenhamu. Na poslední chvíli Evertonu vyfoukl Danjumu z Villarealu © dailymail.co.uk - Arnaut Danjuma na poslední chvíli mění Everton za Tottenham

0

Líbilo se

24.01. - Přestup Arnauta Danjumy do Evertonu už se měl za takřka hotovou věc. Kandidát na sestup měl nizozemského útočníka z Villarealu v příštích hodinách podepsat a měl se stát klíčovou postavou v boji o udržení. Na poslední chvíli se do toho ještě vložil Tottenham a konečné řešení je nakonec úplně jiné. Danjuma bude do konce sezóny hostovat v Tottenhamu!

Arnaut Danjuma Groeneveld byl vychováván PSV, ale nikdy se v prvním týmu neprosadil. Na šanci musel čekat do Nijmegenu. Po fantastické sezóně, kdy ve druhé nizozemské soutěži vstřelil 11 branek a na 17 přihrál, přestoupil do Brugg. Tam čísla moc dobrá neměl, ale vyhlédl si ho nováček Premier League z Bournemouthu. Sestup neodvrátil, ale v další sezóně patřil mezi nejlepší hráče celé Championship.Za 23 milionů eur přestoupil do Villarealu a okamžitě ukazoval, že je to skvělý hráč.

Limitovala ho ale zranění, která zastavila jeho ještě větší růst. Údajně tu byly i problémy s vedením a trenérem. Už po půl roce se tak spekulovalo tom, že by Danjuma mohl Žlutou ponorku opustit. Nabízel se třeba Liverpool, který ale nakonec radši přivedl hvězdu Porta Luise Díaze. V letošní sezóně Danjuma moc formu nemá. V 10 zápasech dal 2 góly a jeho zimní odchod byl takřka stoprocentní. Další spory a nizozemský útočník s komplikovanou povahou se ocitl opět mimo mužstvo. Mluvilo se hlavně o návratu do Anglie.

Zájem měla mít Aston Villa, kam přišel kouč Unai Emery z Villarealu. Vzhledem k jejich předchozím vztahům to ale bylo poněkud nepravděpodobné. Ve hře prý byl i přestup do PSV Eindhoven. Nejblíže ale nakonec byl Everton, který měl před sebou jen dokončení papírování a Danjuma by se přesunul do Goodison Parku. Prošel zdravotní prohlídkou a vše bylo hotové. Do situace se ale vložil Tottenham, který byl pro Danjumu neodolatelný a se svým agentem změnil kurz a míří tak do Londýna, kde bude do konce roku hostovat.

David Suchý / dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články