Zpět na » Primera Division » Koeman je připraven na Barcelonu bez Messiho: Máme skvělý tým

Koeman je připraven na Barcelonu bez Messiho: Máme skvělý tým

Koeman je připraven na Barcelonu bez Messiho: Máme skvělý tým © marca.com - Ronald Koeman, Lionel Messi

1

Líbilo se

10.08. - Trenér fotbalistů Barcelony se neobává o budoucnost týmu ani po odchodu Lionela Messiho. Ronald Koeman věří, že pokud se tým semkne, má dostatečnou kvalitu, aby se přizpůsobil nové éře. První zkoušku jeho svěřenci zvládli, když v přípravě zvítězili nad Juventusem Turín 3:0.

Messi se nedohodl s Blaugranas na nové smlouvě a definitivně ukončil své 21leté působení v Katalánsku. Barcelona má velké finanční problémy a nemohla si dovolit jeho plat.

Koeman je však přesvědčen, že díky talentovaným i novým posilám se mu podaří udržet úroveň mužstva.

„S novými hráči i našimi mladými, kteří jsou budoucností klubu, máme skvělý tým. Jsem přesvědčen, že fanouškům nabídneme mnoho radosti. Pokud všichni přiloží ruku k dílu a budou ochotni se pro tým obětovat, můžeme dosáhnout maximum. Všichni víme, co to znamená hrát za Barcelonu."

Katalánci zvládli první zkoušku bez Messiho překvapivě dobře. V prvním zápase přípravného turnaje o Gamperův pohár zdolali Juventus, i s Cristianem Ronaldem v sestavě, hladce 3:0.

Úvodní gól vstřelil nový hráč Barcelony Memphis Depay již ve 3. minutě. Ve druhém poločase se prosadil Martin Braithwaite a skóre uzavřel v nastaveném čase 21letý Ricard Puig.

Kapitánskou pásku převzal po Messim zkušený záložník Sergio Busquets.

„Stát se kapitánem Barcelony, nejlepšího klubu na světě, je čest. V tomto směru jsem měl velké vzory. Chtěl bych zmínit především Lea a poděkovat mu za to, že přivedl Barcu na úplný vrchol," řekl Busquets.

Podle zahraničních médií bude Messi pokračovat v Paris St. Germain. Již tento týden by měl přicestovat do francouzské metropole, ve které po lékařské prohlídce podepíše smlouvu. Tento scénář nevyloučil ani sám Messi, ale během nedělní emotivní tiskové konference zdůraznil, že jde jen o jednu z možností.

Gabriela Průšová / marca.com

Nejnovější články