Zpět na » Primera Division » Talent Barcelony na odchodu. Jde mu jen o peníze, tvrdí Koeman

Talent Barcelony na odchodu. Jde mu jen o peníze, tvrdí Koeman

Talent Barcelony na odchodu. Jde mu jen o peníze, tvrdí Koeman © cdn.com -

6

Líbilo se

22.08. - Ilaix Moriba se loni usadil v prvním týmu Barcelony, nyní ovšem odmítl nový kontrakt, jelikož požaduje vyšší plat a čím dál hlasitěji se mluví o jeho odchodu. Mladého záložníka chtějí RB Lipsko a Manchester City, suma za transfer by se mohla pohybovat okolo patnácti milionů eur.

Ronald Koeman na tiskové konferenci potvrdil, že pro Moribu jsou důležitější peníze než fotbal.

„Mluvil jsem s ním před dvěma nebo třemi týdny. Spíše jako člověk než jako trenér si myslím, že jeho situace je hrozná. Je mladý, měl šanci hrát v prvním týmu, je budoucností tohoto klubu.”


„Nehraje, není s námi. Vím, co mu klub nabídl. Moje rada pro osmnáctiletého mladíka je taková, že peníze nejsou nejdůležitější, nejdůležitější je hra. To byl můj vzkaz. Spolu s agenty se však rozhodl jinak. Jsem zklamaný. Více věřím ve fotbalové záležitosti než ve smlouvy. Pro někoho v jeho věku by peníze neměly být nejdůležitější," uvedl Koeman.

V současnosti se o Moribu stará pouze jeho otec s podporou německé agentury Rogon.

Joan Laporta je jako prezident klubu rozhodnut ukončit éru bláznivé přestupní politiky a bezhlavého prodlužování smluv, které zavedl Josep Maria Bartomeu.

Moribovi byla nabídnuta vylepšená smlouva a možnost hrát v prvním týmu, ale mladík se dožadoval enormní mzdy a nemínil ustoupit od svých požadavků.

Vedení klubu však neustoupilo, podobně i hráč a východisko je tak jasné - buď záložník přijme dané podmínky, nebo ho klub prodá a v případě, že by se to nepodařilo, by celou probíhající sezonu proseděl na tribuně.

Nové informace každopádně naznačují, že Barcelona v současnosti jedná s Lipskem o prodeji a existuje možnost, že se jí podaří prodat hráče za přibližně 15 milionů eur.

18letý Moriba se dostal do povědomí fanoušků v minulé sezoně, kdy si vysloužil povýšení z mládežnického mužstva mezi seniory. Za klub nastoupil do 18 utkání, v nichž si připsal jeden gól a tři asistence. Jeho odhadovaná tržní hodnota je podle portálu Transfermarkt 25 milionů eur.

Gabriela Průšová / marca.com

Nejnovější články