Zpět na » Primera Division » Čistka na Camp Nou? Barca zvažuje zeštíhlení defenzívy

Čistka na Camp Nou? Barca zvažuje zeštíhlení defenzívy

Čistka na Camp Nou? Barca zvažuje zeštíhlení defenzívy © FC Barcelona Noticias - Kdo z barcelonského kabiny si bude muset balit kufry?

3

Líbilo se

19.07. - Vypadá to, že finanční potíže už přerostly katalánskému velkoklubu přes hlavu. Ekonomické trable Barcelony dávno nejsou žádným tajemstvím a nové vedení v čele s prezidentem Joanem Laportou musí vymyslet cestu ven. Zřejmě nejsnazším postupem by měl být prodej hráčů, který přichází vhod zejména v obraně.

Barceloně rozhodně nenahrávají specifické regule La Ligy, které určují klubům platové stropy. Aby tyto limity mohlo mužstvo navýšit, musí přímo úměrně vyletět jeho výdělky. A právě touto cestou mohou odchody z A-týmu pomoci.

Trenér Ronald Koeman podle deníku SPORT údajně svolil k redukci defenzivní řady. Z té by ještě toto léto mohli vypadnout nečekaně tři fotbalisté - Sergiño Dest, Samuel Umtiti a Clément Lenglet. U prvního z jmenovaných se však značně pochybuje o vůli odejít z klubu už po roce působení.

Také zbylí dva borci každopádně mají nápadníky. 27letý Umtiti, který alespoň teoreticky dospívá do nejlepších fotbalových let, je v hledáčku svého mateřského Olympique Lyon. Jeho stoperský kolega a francouzský krajan Lenglet se potom zamlouvá anglickým klubů. Jmenovitě se má jednat o Arsenal, Tottenham, Everton a West Ham.

Pokud se Blaugranas nepodaří udělat dostatečné ústupky, mohlo by to mít pro jejich nadcházející sezónu dalekosáhlé důsledky. Jedná se o možnost zapsat na soupisku pochopitelně štědře placené posily Agüera, Garciu a Depaye a především pak finalizaci prodloužení smlouvy s Lionelem Messim. Ten podle všeho ale i přes škrty v rozpočtu bude muset s penězi dolů.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, sport.es

Nejnovější články