Zpět na » Primera Division » Budoucnost Messiho? Jeho kroky mohou směřovat do francouzské ligy

Budoucnost Messiho? Jeho kroky mohou směřovat do francouzské ligy

Budoucnost Messiho? Jeho kroky mohou směřovat do francouzské ligy © skysports.com -

2

Líbilo se

06.08. - To, že Lionel Messi ukončí kariéru v Barceloně očekával zřejmě každý. Poslední roky ale zažívá katalánský klub ohromnou finanční krizi a odchod jednoho z nejlepších fotbalistů celé historie je přirozeným vyústěním napjaté situace ve velkoklubu.

Kariéru se však argentinský kanonýr rozhodně ukončit nechystá a je otázkou, kam povedou jeho další kroky. Na výběr má několik možností.

Největšími zájemci o služby legendárního útočníka jsou zejména dva týmy - PSG a Manchester City.

Oba kluby si nejenže mohou Messiho dovolit, ale mohou mu nabídnout i adekvátní plat, který si rozhodně zaslouží.

Kdyby si vybral francouzskou metropoli, doplnil by už nyní hvězdné útočné duo Neymar - Mbappé. Do Paříže přestoupil teprve nedávno i legendární Sergio Ramos, hvězdný brankář Gianluigi Donnarumma nebo marocký obránce Achraf Hakimi.

Tento tým by se opravdu podobal hvězdnému „dream teamu“ a očekávání by byla obrovská.

Velkým aspirantem na zisk Messiho je však i Manchester City, který vede Pep Guardiola. Právě s tímto trenérem má Messi skvělý vztah a tato skutečnost by mohla hrát důležitou roli při výběru jeho budoucího působiště. Společně by mohli navázat na skvělé výsledky, kterých dosáhli v Barceloně.

Srdcovou záležitostí Lionela Messiho je však i rodná Argentina a klub v němž vyrůstal - Newell´s Old Boys. Právě klub z Messiho rodného města Rosario by mohl být skvělou alternativou, kde by šestinásobný držitel Zlatého míče mohl ukončit svou kariéru.

Jak se 34letý útočník skutečně rozhodne bude jasné během několika dní či týdnů. Jeho přestup bude jistě lákadlem pro sportovní novináře a celý fotbalový svět. Přinejmenším tak, jako byl přestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu v roce 2018.

Gabriela Průšová / theathletic.com

Nejnovější články