Zpět na » Primera Division » Barcelona chce zablokovat odchod Messiho do PSG. Na francouzský klub podala stížnost

Barcelona chce zablokovat odchod Messiho do PSG. Na francouzský klub podala stížnost

Barcelona chce zablokovat odchod Messiho do PSG. Na francouzský klub podala stížnost © goodwordnews.com -

4

Líbilo se

09.08. - Osud Lionela Messiho ještě nemusí být vůbec zpečetěn. Jeho cesta směrem do Paris Saint-Germain může dostat značné komplikace. Na Evropskou komisi byla totiž podána stížnost, která by mohla zablokovat příchod Messiho do francouzské metropole.

S informacemi přišel španělský deník Marca, který se měl dostat k dokumentům podané stížnosti. Celá věc se týká velkých finančních nesrovnalostí francouzského klubu a do celého procesu s Lionelem Messim by měla zasáhnout Finanční Fair play (FFP).

„Poměr financí z hlediska FFP Paris Saint-Germain je mnohem horší než má v současné době Barcelona. V sezóně 2019/20 bylo na platy hráčů PSG použito 99% celkových příjmů klubu, zatímco v Barceloně to bylo 54%,“ uvádí ve stanovisku, které bylo předloženo odvolacímu soudu zástupci Blaugranas, konkrétně jménem Dr. Juana Branca.

Jak dále uvádí Marca, cílem podané stížnosti má být víra v zablokování Messiho odjezdu do Paříže, neboť francouzský klub měl díky obrovským výdajům zcela pohltit zbývající konkurenci, a to nejen v boji o Lionela Messiho.

Ten má totiž během příštích tří let vydělat v hlavním městě Francie astronomických 40 milionů eur za jednu sezónu.

V dokumentu je také uvedeno, že prezident Barcelony Joan Laporta nemohl prodloužit smlouvu s klubovou legendou i za předpokladu, že by Messi šel s platem dolů o více než 50%. I přesto by mzdy přesahovaly hranici 110% z celkových příjmů klubu, což nedovolují nejen evropské orgány, ale i vedení španělské La Ligy.

„Leo zde chtěl setrvat a chtěl to i klub, ale vzhledem k pravidlům La Ligy to vůbec nebylo možné. Musíme to jen přijmout,“ prohlásil prezident FCB Laporta ve svém stanovisku před dvěma dny.

„Musím říci, že po předchozím vedení jsme zdědili klubové finance v katastrofálním stavu a platy hráčů překračují hranici 110% celkových příjmů klubu. Při limitech ze strany La Ligy a FFP nemáme žádný prostor na manévrování.”

Rozhodnutí o podané stížnosti musí údajně přijít ještě před oficiálním podpisem smlouvy, v opačném případě se celý proces jen zdrží, ale zcela nezablokuje.

Pro Barcelonu to není poprvé, co se dostala do konfliktu s PSG. Poprvé se tak stalo v roce 2017, kdy Pařížané stáhli do svého kádru Brazilce Neymara po zaplacení výkupní doložky v hodnotě 222 milionů eur.

Gabriela Průšová / marca.com

Nejnovější články