Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: USA domů posílá famózní švédská brankářka

MS ve fotbale žen 2023: USA domů posílá famózní švédská brankářka

MS ve fotbale žen 2023: USA domů posílá famózní švédská brankářka © hindustantimes.com - Švédský postup jde za brankářkou Mušovič

0

Líbilo se

06.08. - REVIEW Nizozemsko se na vyřazovací boje naladilo vysokou výhrou nad Vietnamem, ale Jihoafrická republika mu ukázala jakou má sílu a vášeň. Na výhru 2.0 se Tulipány pořádně nadřely. Druhý osmifinálový den pokračoval soubojem mezi USA a zatím stoprocentním Švédskem. A stoprocentní je i nadále. Favorita posílá domů po penaltovém rozstřelu, kam jí dovedla famózní brankářka Mušovič.

Nizozemsko - JAR 2:0

Branky: 9. Roord, 68. Beerensteyn

Jihoafrická republika byla jedním z překvapeních základních skupin, kdy za sebou nechala Argentinu i Itálii a pozlobila ohromně silné Švédsko. Od začátku ukazovala i Nizozemsku že neskutečný týmový duch je jejich velkou zbraní. Už po 9 minutách ale přišel čtvrtý gól na turnaji pro Jill Roord, která z bezprostřední blízkosti dorážela vyražený centr hlavou. Na druhé straně byla ohromně nebezpečná hrdinka zápasu s Itálií Kgatlana. Výborně ale chytala van Domselaar. Ta musela dvě situace řešit, protože obrana si s Kgatlana opravdu nevěděla rady.

Po změně stran přišel gól od Lieke Martens, který ale pro ofsajd nebyl uznán. Zatímco van Damselaar své spoluhráčky držela, na druhé straně ty své totálně potopila Kayilin Swart. Řítila se na ní Beerensteyn a její rána, víceméně mířící na brankářku Swart nakonec skončila v síti. Gólmance míč doslova proletěl mezi rukama. Obrovská chyba, která možná stála JAR další boj o postup. Van Domselaar musela likvidovat ještě jeden povedený pokus a podtrhla svůj velmi dobrý výkon. Činit se ale bude muset především v další fázi, kde narazí na rozjeté Španělky.

Nizozemky slaví postup

USA - Švédsko 0:1 po pen.

Zápas byl od začátku poměrně vyrovnaný a pochvalu si zaslouží obrany, které dlouho ani jedné straně nic nedovolovali. Když už, do šancí se dostávalo USA. Jediná Trinity Rodman ale byla dost troufalá na to, aby zakončovala. Její prudké projektily nadělaly problémy brankářce Musovič. Kapitánka USA Lindsey Horan později po rohovém kopu trefila břevno. V tomhle je její obrovská síla. Do konce poločasu se ale Američankám, které převzaly pně otěže a Švédsku nic nedovolily, překonat gólmanku Chelsea nepovedlo.

Skvělá Lindsey Horan ukázala, že nejen její hlava je její zbraní. Dostala se ke střele, krásně jí technicky umístila, ale gól jí fantastickým zákrokem sebrala hrdinka Mušovič. Každopádně 29letá záložnice Lyonu byla hodně při chuti. Hra se uklidnila a dostaly se do ní i Švédky. Obrovskou šanci měla střídající Jakobsson, ale ránu neumístila, takže pro brankářku nebyla nebezpečím. Pak se zase všem připomněla hrdinka Mušovič. Opět zasáhla proti Lindsey Horan, která si na ní nepřišla se svou dokonale umístěnou hlavičkou. Tenhle moment znamenal prodloužení.

Na začátku prodloužení byla Mušovič opět v akci. Skvěle zasáhla proti střele Alex Morgan z úhlu. V druhé části z druhé strany zase likvidovala pokus Sophie Smith. O vítězi tak musely rozhodnout až penalty. Přišlo obrovské drama. Na obou stranách proměnily první dvě střelkyně, ale následně přišly neproměněné pokusy Megan Rapinoe a Sophie Smith na straně USA a Bjorn s Blomqvist na té švédské. Jakmile nedala O´Hara, tlak byl na Lině Hurtig. Tu sice brankářka vychytala, ale neudržela balón před čárou. Švédsko tak senzačně posílá největšího favorita domů už v osmifinále. Za tento výkon si brankářka Zecira Mušovič zaslouží sochu.

Zecira Mušovič

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články