Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Španělsko i Japonsko postupují do čtvrtfinále

MS ve fotbale žen 2023: Španělsko i Japonsko postupují do čtvrtfinále

MS ve fotbale žen 2023: Španělsko i Japonsko postupují do čtvrtfinále © iconsport.photo - Španělsko postupuje zásluhou skvělé Bonmatí

0

Líbilo se

05.08. - REVIEW Světový šampionát žen v Austrálii a na Novém Zélandu se dostal do zajímavější poloviny. Odstartovala totiž fáze play-off. Španělky si spravily chuť po výprasku od Japonek a po výhře 5:1 nad Švýcarskem se poprvé v historii podívají do čtvrtfinále. Již zmiňované Japonky pak pokořily silné Norsko v poměru 3:1 a dokazují, že jsou aktuálně asi největšími favoritkami.

Švýcarsko - Španělsko 1:5

Branky: 11. Codina (VG), 5. a 36. Bonmatí, 17. Redondo, 45. Codina, 70. Hermoso

Španělsko dostalo od Japonska 0:4 a rozpoložení hráček před osmifinále se Švcarskem bylo otázné. Jako kdyby je ale výprask nakopl. Svěřenkyně Jorgeho Vildy pracovaly úžasně, předváděly krásné kombinace a od začátku bylo jasné, že soupeřky nemají šanci. Po 5 minutách se prosadila Bonmatí. Španělky nevykolejil ani smolný vlastenec Codiny, která nachytala svou vlastní brankářku. Přišel totiž gól po hlavičce Redondo, na který druhou trefou v zápase navázala hvězdná Bonmatí. A ke konci poločasu svůj smolný moment gólem vynahradila obránkyně Codina.

Druhý poločas už byl o poznání klidnější. Bylo totiž jasné, že Švýcarky nemají se svým soupeřem šanci a Španělsko v takovémhle rozpoložení a formě je prostě nepřekonatelný soupeř. Švýcarsko ale alespoň jednu velkou šanci mělo. Do zakončení se po krásné souhře dostala Terchoun. Misu ale nepřekonala. Pátý gól ale na druhé straně přidala velezkušená Jennifer Hermoso, které hodně pomohla švýcarská obrana. Španělsko tak postupuje a ve čtvrtfinále, které pro něj bude historicky první, ho čeká vítěz zápasu mezi Nizozemskem a Jihoafrickou republikou.

Aitana Bonmatí

Japonsko - Norsko 3:1

Branky: 15. Engen (VG), 50. Shimizu, 81. Miyazawa, 20. Reiten

Japonky projely skupinou jako nůž máslem a mimo jiné přejely Španělsko 4:0. To Norsko se ve skupině trápilo a o postupu rozhodla až demolice Filipín. Po 15 minutách tohoto duelu si navíc pořádně zavařilo. Engen si srazila centr do vlastní branky. Brankářka Mikelsen nebyla dostatečně rychlá na to, aby s tím něco zmohla. Uběhlo ale dalších 5 minut a tenhle smolný moment dokázala vynahradit parádní hlavičkou Reiten. Norsko bylo opět ve hře. Především nebylo horším týmem a podávalo jeden z nejlepších výkonů na turnaji.

Zápas si však prohrálo úplně samo. Po 5 minutách druhé půle v přehuštěném vlastním vápně nepochopitelně Norka Risa přihrála Shimizu a ta se už dokázala prosadit. Ani navrátivší hvězda Ada Hegerberg už nebyla schopná s Japonskem nic udělat. Hrálo si svou hru, zodpovědně bránilo a především vstřelilo pojišťující gól, když se z protiútoku prosadila nejlepší střelkyně turnaje Miyazawa. Šanci mohla dát Norsku v samotném závěru Saevik, ale proti její hlavičce famózní zákrok předvedla japonská brankářka Yamashita. Japonsko tedy postupuje a ve čtvrtfinále bude čelit buď Švédsku, nebo USA.

Hinata Miyazawa

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články