Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Senzace z Kolumbie jede dál, Francie sestřelila Maroko

MS ve fotbale žen 2023: Senzace z Kolumbie jede dál, Francie sestřelila Maroko

MS ve fotbale žen 2023: Senzace z Kolumbie jede dál, Francie sestřelila Maroko © iconsport.photo - Catalina Usme

1

Líbilo se

08.08. - REVIEW Osmifinále světového šampionátu žen máme dnešním dnem za sebou. Utkali se totiž rovnou 3 překvapení základních skupin. Jedno z těch letošních největších, a to Kolumbie, si poradilo s Jamajkou. Ve čtvrtfinále jí doplní Francie, která nedala šanci překvapení z Maroka, které nechalo ve skupině Německo, a zvítězila rozdílem 4:0. Čtvrtfinále nám slibuje zajímavé boje.

Kolumbie - Jamajka 1:0

Branky: 51. Usme

Kolumbie prošla základní skupinou na výbornou. Na prvenství nezměnila nic ani závěrečná prohra s Marokem, které si díky výhře zajistilo senzační postup. Jamajka za sebou zase nechala Brazílii a dokázala remizovat s Francií. Ve skupině nedostala gól, ale dala jen jeden. Gólové utkání jsme tak nemohli očekávat ani dnes. V prvním poločase abychom nějaké šance pohledali. Kromě centrů, které většinou zachytily obrany nebo brankářky jsme neviděli nic. Až na střelu, ke které se po závaru ve vápně dostala Kolumbijka Carabalí, ale pouze vyplašila ptactvo nad stadionem.

Zápas byl vyrovnaný, ale nemůžeme říct, že díky šancím. Oba týmy se trápily a pěkná podívaná to nebyla. Smůlu prolomila až Usme. Ta dostala parádní centr do vápna, famózně balón zpracovala přes soupeřku a zakončení jí nedělalo problém. Klíčový gól pro Kolumbii. Jen o pár minutek později se ale mohla hrdinkou na druhé straně stát Brown. Našel jí přetažený centr na zadní tyči, kterou z bezprostřední blízkosti hlavou trefila. Nechytila se ani hlavička Spence. Ta šla těsně vedle tyče. Tyč trefila i Kolumbijka Santos. Její spoluhráčky to ale mrzet nemuselo. Kolumbie i tak postupuje a vyzve Anglii.

Catalina Usme

Francie - Maroko 4:0

Branky: 15. Diani, 20. Dali, 23. a 70. Le Sommer

Maroko dokázalo senzačně postoupit na úkor Německa, od kterého dostalo výprask. To Francie nakonec postoupila poměrně v klidu. Rozjela se ale až v posledním zápase, když přišla přestřelka s Haiti. Už od začátku svěřenkyně Hervého Renarda ukazovaly, že marocká cesta tady skonči. Po 15 minutách skóre otevřel kanonýrka Diani, která dostala neskutečně prostoru ve vápně. O 5 minut později se změnila v asistentku a střelkyní se stala Dali. A o další 3 minuty později to byla zase Diani v roli asistentky. Tentokráte jí trefila soupeřka a odrazu využila Le Sommer.

Maroko nebylo schopné si absolutně nic vytvořit. Za celý zápas vystřelilo jen jednou, rána nakonec i tak šla mimo. Navíc druhý gól v zápase přidala legendární střelkyně Eugénie Le Sommer. Využila skvělý centr na zadní tyč, kde jí obrana neuhlídala. A mohlo být ještě hůř. Diani mohla svůj výkon podtrhnout i druhou trefou, ale před brankou po dalším skvělém centru hodně přestřelila. I tak ale její poslední výkony na turnaji dokazují, že soupeřky si na ní musí dávat pozor. Ve čtvrtfinále jí bude muset bránit obrana Austrálie.

Eugénie Le Sommer

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články