Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Maroko senzačně postupuje. Německo jede domů už po skupině

MS ve fotbale žen 2023: Maroko senzačně postupuje. Německo jede domů už po skupině

MS ve fotbale žen 2023: Maroko senzačně postupuje. Německo jede domů už po skupině © iconsport.photo - Hvězdný moment Anissy Lahmari

0

Líbilo se

03.08. - Maroko zažilo historický úspěch na mistrovství světa mužů a další nyní přidávají ženy. Na úvod turnaje sice Maročanky dostaly výprask 0:6 od Německa, ale po výhře nad Kolumbií nakonec právě na úkor svého pokořitele slaví historický úspěch. Kolumbie, která na Maroko nestačila už měla postup jistý. Obrovský favorit je venku, outsideři pokračují.

Maroko - Kolumbie 1:0

Branky: 45+4. Lahmari

Maroko turnaj nezačalo dobře. V souboji s Německem se ukázalo, jak velký rozdíl mezi těmito týmy je a byl z toho výprask 0:6. To Kolumbie dokázala kromě Jižní Koreji porazit právě i Němky a postup měla jistý. A na herním projevu to bylo znát. Na časomíře ještě nebyla ani minuta a už na kolumbijskou bránu z úhlu nepříjemně pálila Jraidi. Stejná hráčka byla ke konci poločasu faulována a došla si pro penaltu. Tu neproměnila Chebbak ale po odrazu se nakonec dokázala prosadit Lahmari. Maroko se tak ujalo vedení.

Kolumbii ale pouhý postup uspokojit nechtěl. Chtěla výhru a do druhé půle vlétla opravdu hodně aktivně. Proti střele Montoy se vytáhla brankářka Er-Rmichi a mohla být ráda, že dorážka šla těsně mimo. Další pokus, poměrně troufalý na ní vyslala útočnice Ramírez, ale nenachytala jí. Obrovskou chybu následně udělala médii probíraná Benzina. Může děkovat fotbalovým bohům, že Ramírez balón napálila do tyče. Pojistku mohla přidat Ayane, ale v dobré příležitosti její střela neměla razanci. Pro Maroko je to úžasný úspěch a postupuje dál. Utká se s Francií.

S číslem 16 hrdinka Lahmari

Jižní Korea - Německo 1:1

Branky: 6. Cho, 42. Popp

Německo začalo skvěle výhrou nad Marokem, ale zaváhalo s Kolumbií, kde o výhru přišlo v nastavení po rohovém kopu. Jižní Korea, která zatím nebodovala ale neměla být problém. Už po 6 minutách ale musela německé brankářka Frohms lovit balón ze sítě, a to se po dvou minutách uvedla skvělým zákrokem. Když ale obrana nechala úplně samotnou Cho, neměla šanci. Německá defenziva hořela. Jenže před koncem poločasu se na druhé straně do vzduchu pověsila Popp a jakmile jí dáte prostor k hlavičce ve vápně, je z toho gól. Bylo srovnáno.

A málem to tak dopadlo i po změně stran. Německá kapitánka je ve vzduchu skoro nebránitelná a jediné štěstí pro Koreu bylo, že trefila břevno. Napotřetí zase mířila přímo do rukou brankářky. Jak jinak než hlavou. Jiné nebezpečí tu ale z německé strany nepřicházelo. Čekalo se na to, až balón na hlavu dostane Popp a pak se uvidí, co se stane. Rozhodčí byla co se týče nastaveného času štědrá a v 11. minutě přišly 2 německé střely poslední nadějě z kopačky Lohmann, ale ani jedna netrefila bránu. Německo tedy s ostudou jede domů už po základní skupině.

Německo na turnaji končí

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články