Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Anglie se skrze penalty propotila k postupu. Slaví i domácí Austrálie

MS ve fotbale žen 2023: Anglie se skrze penalty propotila k postupu. Slaví i domácí Austrálie

MS ve fotbale žen 2023: Anglie se skrze penalty propotila k postupu. Slaví i domácí Austrálie © iconsport.photo - Chloe Kelly se opět stala hrdinkou

0

Líbilo se

07.08. - REVIEW Dalším čtvrtfinalistou se stala Anglie. Hodně se ale zapotila a nebyla vůbec daleko od toho, aby napodobila USA a loučila se už po osmifinále. Nigérii zdolala až po penaltách. To domácí Austrálie se v Sydney vyznamenala a připsala si výhru 2:0 nad silným Dánskem. Porpvé na turnaji jsme navíc mohli vidět hvězdnou Sam Kerr. Soupeře Anglie a Austrálie se dozvíme zítra.

Anglie - Nigérie 1:0 po pen.

Angličtí fanoušci na sociálních sítích oslavovali vypadnutí USA. „Nemáme soupeře," znělo z jejich úst. Jenže brzy se ukázalo, že tahle arogance se nemusí vyplatit. Prvních 20 minut se hrálo jen před anglickou brankou, za gólmankou Earps po dělovce Plumptre zvonilo břevno a musela si připisovat i důležité zákroky. Všechna snaha Nigérie ale málem vyšla vniveč. Po chybě jedné z obránkyň se dostala do gólovky Russo a vytáhnout se musela nigerijská gólmanka. Russo jí prověřila i po standardní situaci. Poločas ale skončil bez branek.

Okamžitě po změně stran přišlo další nigerijské břevno, které hlavou trefila Kanu. Nigérie hrála velmi dobře. Hvězdou zápasu ale přeci jen byla nigerijská brankářka. Po rohovém kopu vychytala hlavičku Daly i následnou dorážku. Nnadozie byla hrdinkou. Naopak hvězdná Lauren James byla neviditelná herně, ale viditelně frustrovaná. Přišel navíc moment, který dost připomíná Wayna Rooneyho z roku 2004 nebo Davida Beckhama z roku 1998. Šlápla na soupeřku a byla vyloučena. Od té chvíle se ale Anglie nastartovala. Šance však nepřišla, a tak se šlo do prodloužení.

Na nějaké první zakončení jsme v rámci prodloužení museli čekat skoro až do jeho konce. Střela hvězdné Oshoala z otočky ale mířila přímo na brankářku Earps. Šlo se na penalty. Hned v první sérii nedala Stenway ani Nigerijka Oparanozie. A zatímco Bethany England proměnila, Alozie nedala. Nigérie se sama pohřbila. Své další pokusy už proměnila, i když tragicky, ale šanci stát se hrdinkou na sebe vzala Chloe Kelly a brankářce Nnadozie svou pumelicí nedala šanci. Anglickým fanouškům ale Nigérie jasně ukázala, že je potřeba trochu pokory. Ta bude potřeba i proti vítězi zápasu mezi Kolumbií a JAR.

Chloe Kelly

Austrálie - Dánsko 2:0

Branky: 29. Foord, 70. Raso

Ačkoliv se psalo o tom, že největší australská hvězda Samantha Kerr bude moci nastoupit, v základní sestavě nebyla a ani její rozcvička nenasvědčovala tomu, že by měla útočnice Chelsea hrát. Naopak Pernille Harder, dánská kapitánka, byla připravená a od začátku přikládala pod kotel. Když však po 29 minutách utekla po protiútoku dánské obraně Foord, skóre vypadalo mnohem lépe pro "Matildas". Stadion v Sydney propukl v euforii a Foord to nabudilo. Byla hodně aktivní a div, že její tečovaná technická rána nezapadla do sítě.

Australská hrdinka Foord se však ukázala i jako asistentka. Obrana si s ní nevěděla rady a častokrát se za ní bez problémů dostávala. V jednom takovém případě míč dostala na van Egmoond, která ale patičkou nezakončila nejlépe. Když dánská obrana opět zaspala, ve vápně van Egmond nabila hrdince postupového zápasu ve skupině Ruso a ta potvrdila australský postup. Nakonec jsme ve hře i viděli Sam Kerr. Nejlepší střelkyně australských dějin odehrála posledních 12 minut. Ve čtvrtfinále narazí na lepšího z duelu mezi Francií a Marokem.

Samantha Kerr

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články