Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Nigérie vybojovala remízu, Španělsko ukázalo svou sílu

MS ve fotbale žen 2023: Nigérie vybojovala remízu, Španělsko ukázalo svou sílu

MS ve fotbale žen 2023: Nigérie vybojovala remízu, Španělsko ukázalo svou sílu © iconsport.photo - Aitana Bonmatí

0

21.07. - Na programu druhého hracího dne byly 3 zápasy. První se hrál už od 4:30 a utkala se v něm zákeřná Nigerie s favorizovanu Kanadou. Utkání skončilo bez gólů. O 3 hodiny později se trpaslík z Filipín postavil Švýcarsku. Překvapení se nekonalo a Švýcarky si připsaly pohodlnou výhru. A den zakončila povinná a pohodlná výhra Španělska nad Kostarikou 3:0.

Nigérie - Kanada 0:0

Na jedné straně kanonýrka Oleosho a na té druhé 40letá kanadská ikona Christine Sinclair. Souboj opravdových hvězd, ve kterém ale byla favoritem Kanada, což potvrzovala od začátku a byla hodně aktivní a nebezpečná zejména pak kapitánka Sinclair. Ta dostala balón krásně proti noze, ale bohužel pro Kanadu přestřelila. Kdo už zařízení trefil, to byla Nigerijka Ohala. Proti té ale výborně zasáhla kanadská brankářka Sheridan. Byla to jediná střela na bránu za celý první poločas. To se ale mělo změnit.

Už po pár minutách rozhodčí nařídila pokutový kop pro Kanadu, ke kterému si stoupla Sinclair. Nedokázala ale dát střele dostatečnou razanci a brankářka Nnadozie se zaskvěla výborným zákrokem. A práce měla opravdu hodně. Zatímco v první půli na ní nešel jediný pokus, ve druhém musela pochytat 3, což ale zvládla na výbornou. Bez práce byla naopak Sheridan. Na samotném konci přišel nechutný moment od mladé Deborah Abiodun, když šlapákem dohrála soupeřku a dostala červenou kartu. Za tenhle zákrok by měla dostat trest, který by jí znemožnil další působení na turnaji.

Deborah Abiodun

Filipíny - Švýcarsko 0:2

Branky: 45. z pen. Bachmann, 64. Piubel

Oko mužského fanouška při pohledu na sestavu smutnilo. Pouze na lavičce totiž začínala hvězdná Švýcarka Alisha Lehmann. Švýcarkám ale během první půle výrazněji nechyběla. Proti trpaslíkovi z Filipín bylo od začátku jasné, kdo má navrch. Ačkoliv skóre otevřela Katrina Guillou, její gól nebyl uznán a Filipíny nad vodou držela brankářka McDaniel. Na pokutový kop bývalé přítelkyně Lehmann Ramony Bachmannové už nedosáhla. I tak bylo ale pouze jednogólové vedení Švýcarek poměrně pěkný úspěch vzhledem k průběhu poločasu.

A jak první poločas skončily, tak začaly druhý. Velkým tlakem. Po 20 minutách přišel konečně další švýcarský gól. Dvakrát skvěle zasáhla McDaniel, ale napotřetí už se dokázala z bezprostřední blízkosti prosadit Seraina Piubel. Švýcarky tlačily i ve zbytku zápasu, ale pressing ze strany Filipínek byl také hodně sympatický, ačkoliv k ničemu nakonec nevedl. Zápas se dohrával tak nějak klasicky. Snaha o souhru, která ale skončila maximálně u třetí nahrávky jak bývá zvykem a konečný výsledek je tedy 2:0 pro Švýcarsko. Je to první zápas, kde padl více jak 1 gól.

Ramona Bachmann

Španělsko - Kostarika 3:0

Branky: 21: Del Campo (VG), 23. Bonmati, 27. González Rodríguez

Španělsko v roli obrovského favorita, osa týmu postavená na hráčkách Barcelony a Realu Madrid, na druhé straně trpaslík, na jehož výhru byl kurz 50. Od začátku Španělky vyvíjely velký tlak. První gól přišel po nešťastném odrazu od obránkyně del Campo a o dvě minuty později se prosadila po krásné zasekávačce Bonmatí. A opět netrvalo dlouho a útočnice Realu Madrid González Rodríguez pohotově dorazila do branky odraz od břevna. A mohlo být hůř, kdyby Hermoso neodflákla svůj penaltový pokus.

Ve druhé půli Španělky hodně polevily. Přeci jen jejich záměr dát hned na začátek co nejvíce gólů jim vyšel a bylo jim jasné, že Kostaričanky se přes pozornou obranu zkrátka nedostanou. Do hry se nakonec dostala i aktuálně nejlepší hráčka světa Alexia Putellas, ale ani ona už nepřispěla ke změně skóre. Španělky každopádně ukázaly něco, co zatím ještě žádný tým na turnaji a to byla dokonalá ladnost a souhra, na kterou se dalo dívat. Hráčky se chápaly zároveň a vznikaly z toho pěkné a efektivní akce, které budou dělat problém všem jejich soupeřkám na turnaji.