Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Další největší hvězdy turnaje

MS ve fotbale žen 2023: Další největší hvězdy turnaje

MS ve fotbale žen 2023: Další největší hvězdy turnaje © iconsport.photo - Ada Hegerberg by mohla být jednou z nejlepších hráček turnaje

0

Líbilo se

19.07. - Nebude to trvat dlouho a dozvíme se jména nových světových šampionek. Ženský fotbal je úplně stejně jako mužský hrou, kde rozhodují individuality stejně tak jako tým. Každý tým má nějakou hráčku, která vždy dokáže udělat klíčový rozdíl. Koho bychom měli na nadcházejícím mistrovství světa žen v Austrálii a na Novém Zélandu sledovat?

Ada Hegerberg - Norsko není jedním z velkých favoritů turnaje, ale její hlavní hvězda by mohla hodně zamíchat s kartami v tabulce střelkyň. Ada Hegerberg má za sebou výbornou sezónu v Olympique Lyon. To už je ale trochu zvykem. Ve 28 letech už má za sebou 8 francouzských titulů a 6x vyhrála Ligu mistrů, kde je nejlepší střelkyní historie. Opakuji, že ve 28 letech. Norská superstar je jednou z nejlepších útočnic, jaké Evropa kdy poznala. Je to pro ní první světový šampionát. Za národní tým z protestu 5 let nehrála.

Ada Hegerberg

Lena Oberdorf - Teprve 21letá hráčka byla na loňském Euru zvolena nejlepší mladou hráčkou a jako opora Wolfsburgu, který dlouhodobě patří mezi nejlepší týmy na světě, i německého národního týmu zažila další povedenou sezónu a nyní na světovém šampionátu bude chtít ukázat, že přichází její čas. Německo bývá vždy hodně silné a letos to bude i zásluhou Oberdorf. Hraje jako záložnice, ale dokáže zahrát i kdekoliv v obraně. Je skvělá a tvrdá v defenzivě, ale zároveň dokáže výborně rozehrát. Otevírá spoustu možností.

Lena Oberdorf

Yui Hasegawa - Mezi přední světové celky patří i Japonsko. V roce 2015 došlo až do finále a sehrálo tam super zápas s USA. Letos už se spoléhá na úplně jiné hráčky, ale nejsou horši než starší generace. Jednou z hlavních opor bude záložnice Manchesteru City Yui Hasegawa. Je hodně produktivní v ofenzivě, ale zároveń si dokáže skvěle plnit své úkoly v defenzivě. V ženské Premier League letos zažila skvělý ročník a na světovém šampionátu by se měla opět předvést. Ve 26 letech ještě není na svém vrcholu.

Yui Hasegawa

Lucy Bronze - Už velmi zkušená hráčka a jedna z největších opor Anglie. V ženském fotbale obránkyně nebývají mezi hvězdami. Bronze ale je. Z pravého beka hru řídí, vidí to, co jiní ne, je prospěšná v ofenzivě a skvělá v defenzivě. Na svém postu nejlepší na světě. Na úspěch je zvyklá. Vyhrávala Premier League s Liverpoolem i Manchesterem City, 3x vyhrála Ligu mistrů s Lyonem a po přestupu do Barcelony jí vyhrála znovu. Především byla klíčovou hráčkou při anglickém úspěchu na loňském Euru. I teď bude klíčová.

Lucy Bronze

Asisat Oshoala - Pětinásobná africká fotbalistka roku bude hlavní hvězdou Nigérie. Ta má poměrně težkou skupinu s Kanadou, Austrálií a Irskem, ale postup pro ní není vyloučen a to zejména pokud bude Oshoala ve formě. V roce 2021 se stala první Afričankou, která vyhrála Ligu mistrů. Letos to s Barcelonou zopakovala a byla ještě více dominantní, než tomu bylo dříve. Definitivně se zařadila mezi nejlepší hráčky světa a tohle může být její turnaj. Rozdíl mezi dobrými a skvělými hráčkami je v ženském fotbale ještě znatelnější než u mužů. A ona je opravdu speciální.

Asisat Oshoala

David Suchý / aljazeera.com

Nejnovější články