Zpět na » Ostatní » Neslavné konce slavných hráčů

Neslavné konce slavných hráčů

Neslavné konce slavných hráčů © cessnockadvertiser.com.au - Pele střílí branku v dresu Cosmos

1

Líbilo se

02.01. - Nad přestupem Cristiana Ronalda do saudskoarabského Al-Nassru mnozí experti i fanoušci kroutí hlavou, portugalský útočník ale není žádnou výjimkou. Již dlouho před ním možná trochu neslavně končily své kariéry i jiné legendy. Od Pelého a Di Stefana, přes Cruyffa až po Ronaldinha, mnozí fotbaloví velikáni se na sklonku své kariéry nechali zlákat na luxusní smlouvy v méně prestižních klubech.

Cristiano Ronaldo se po úspěšné kariéře v Manchesteru United, Realu Madrid a Juventusu rozhodl, že své poslední fotbalové roky stráví v saudskoarabské lize a podepsal lukrativní smlouvu v Al-Nassru. Ve svých sedmatřiceti letech tak definitivně ustupuje ze slávy a pokračovat bude za ekonomicky velmi výhodných podmínek v klubu pro běžného fanouška úplně neznámém.

Cestou, kterou se vydal portugalský útočník, jenž za každou ze svých sezón v Saudské Arábii inkasuje neuvěřitelných 200 milionů eur, se však v minulosti vydaly i jiné hvězdy. Král světového fotbalu, nedávno zesnulý Pelé, byl již dávno ve fotbalovém důchodu, když kývnul americkému týmu Cosmos na nabídku smlouvy proto, aby dokázal zmírnit své finanční problémy. O Rei během přechodného „důchodového“ období odehrál několik exhibičních utkání, předtím, že v roce 1975 opět obul kopačky a v dresu Cosmos debutoval gólem a asistencí.

Další velikán fotbalové historie, Di Stefano, ve své autobiografii líčil svůj hořký odchod z Realu Madrid. „Byl jsem vyhozen v noci a bez rozloučení,“ tvrdil Di Stefano, který z Bílého baletu odešel po vyřazení klubu v Evropském poháru. Měl na stole několik nabídek z různých destinací, včetně Celticu nebo Milána, ale rozhodl se odejít do Espanyolu Barcelona.Zklamali jsme ho. Nedosahovali jsme jeho standardů. Zasloužil by si od nás něco jiného,“ popisoval jeden z bývalých spoluhráčů Di Stefana jeho poslední zápasy kariéry.

Neslavný konec má za sebou také nizozemská fotbalová legenda, Johan Cruyff, který se po Barceloně rozhodl dohrát v Levante. Valencijský klub by u vytržení, že se mu do svých řad podařilo přivést držitele Zlatého míče, který ale nakonec odehrál necelé tři měsíce za v přepočtu zhruba dva miliony korun.

Také současný trenér Manchesteru City, Guardiola, si na sklonku své hráčské kariéry odskočil z Barcelony a rozhodl se podepsat smlouvu v mexickém klubu Dorados de Sinaloa. Navzdory krátkému působení na něj ale v Mexiku vzpomínají s láskou a jsou hrdí na to, že legenda španělského a italského fotbalu pověsila kopačky na hřebík právě u nich.

Možnost odejít do fotbalového důchodu se zlatým padákem využila celá řada dalších fotbalistů. Andres Iniesta se rozhodl odejít do japonského Vissel Kobe, Xavi podobně přešel do katarského Al Saadu, Del Piero odehrál poslední utkání v dresu Sydney FC, Gerrard v Galaxy., Rummenigge v Servette. A spousta dalších fotbalistů by podobné šance využila také, nebýt zranění.

Andrea Suttnerová / marca.com

Nejnovější články