Premier League - Chelsea hostí Manchester City. Vedoucí Arsenal hraje se třetím Newcastlem

1
02.01. -
Devatenácté kolo Premier League odstartovalo v pondělí, kdy Liverpool překvapivě prohrál v Brentfordu. Hlavním tahákem bude čtvrteční souboj Chelsea s Manchester City. A velmi sledovaný zápas bude také mezi prvním Arsenalem a třetím Newcastlem. Případných zaváhání může využít čtvrtý Manchester United, který hostí Bournemouth. Tottenham hraje s Crystal Palace.
Chelsea - Manchester City
Čtvrtek 5. ledna, 21.00, Stamford Bridge
Vyvrcholení devatenáctého kola je nachystáno až na jeho samotný konec. Blues ve čtvrtek přivítají Citizens. Před dvěma měsíci v Carabao Cupu vyhrál Manchester City doma 2:0. Poslední tři vzájemné duely ovládli Guardilovi svěřenci a ani jednou při tom neinkasovali.
Chelsea po přestávce porazila Bournemouth 2:0 a naposledy ztratila dva body za remízu 1:1 v Nottinghamu. Blues budou mít pod Grahamem Potterem velké starosti s tím, aby se dostali do TOP 4. Aktuálně jsou až na deváté příčce. Na čtvrtý Manchester United jim schází 7 bodů. Schází jim střelec. Za 16 kol nashromáždili jen 20 vstřelených gólů. Nejlepšími střelci týmu jsou čtyřgóloví Raheem Sterling a Kai Havertz. To je proklatě málo. Doma Chelsea také nijak neexceluje. Už poztrácela 7 bodů za 7 zápasů. Pokud by se jim podařilo zdolat Citizens, byla by to pro celý klub velká vzpruha.
Manchester City za dvě kola neukrojil z náskoku Arsenal nic, ba právě naopak. Jeho odstup od vedoucího celku Premier League se zvětšil na sedm bodů poté, co Citizens doma jen remizovali s Evertonem, který hraje o záchranu. Toho naopak nevyužil třetí Newcastle. Přibližují se ale čtvrtí United. Ovšem Pep Guardiola se svým týmem samozřejmě pomýšlí na obhajobu mistrovského titulu. Stále zbývá spousta zápasů, spousta bodů. I proti Toffees se gólově prosadil Erling Haaland, jenž má na kontě už 21 přesných tref. Nikdo nepochybuje o tom, že si dojde pro zlatou kopačku. Na druhého Harryho Kanea už má osmigólový náskok. Otázkou už jen je, na jakou metu dosáhne. Citizens rozhodně nechtějí zaváhat podruhé v řadě.
Absence:
Chelsea: Broja, Chilwell, Fofana, James, Kanté, Loftus-Cheek, Mendy (všichni zranění)
Manchester City: Dias (zranění)
Pravděpodobné sestavy:
Chelsea: Arrizabalaga - Cucurella, Silva, Koulibaly, Azpilicueta - Mount, Jorginho, Kovačič - Pulišič, Havertz, Sterling
Manchester City: Ederson - Aké, Akanji, Stones - Silva, Rodri, De Bruyne, Foden - Grealish, Haaland, Mahrez
Tip FotbalPortal.cz: 1:3
Kde sledovat: Canal+Sport
Arsenal - Newcastle
Úterý 3. ledna, 20.45, Emirates Stadium
V úterý večer dojde na zajímavý souboj mezi Gunners a Magpies. V polovině loňského května doma Newcastle zvítězil 2:0. Předtím ovšem v lize sedmkrát v řadě vyhrál Arsenal. Jak bude nyní? Zajímavé je, že v posledních 8 vzájemných utkáních vždy vstřelil gól maximálně jeden tým.
Arsenal je po pauze stoprocentní. Zdolal West Ham i Brighton. Během těchto vítězství vstřelil 7 gólů. Náskok na Manchester City navýšil na 7 bodů. Mikel Arteta drží tým v klidu. Dívá se pouze na příští zápas. Žádné velké řeči o možném titulu po 19 letech. Soustředíme se na sebe, jdeme krok po kroku. Takové je heslo v kabině Gunners. Mužstvo šlape a ukazuje vysokou kvalitu na všech postech. Nikdy se dosud nestalo to, aby tým s takovýmto náskokem v této fázi soutěže ještě ztratil prvenství. Kanonýři už ovšem zažili za poslední roky spoustu kolapsů. Fanoušci Arsenalu doufají, že to nyní nepřijde.
Newcastle drží třetí místo a dál může snít o tom, že si zahraje Ligu mistrů už v příští sezóně. Rozhodně se s Magpies musí počítat i v boji o titul. Na vedoucí Arsenal ztrácí 9 bodů a má odehráno o zápas více. Stát se ale může ještě všechno. Naposledy Straky ztratily dva body, když doma remizovaly s Leedsem 0:0. Newcastle sice dosud pouze jednou prohrál, ale hned sedmkrát remizoval. Venku hraje velmi dobře. Lepší jsou pouze Arsenal a Manchester United. Magpies také sází na pevnou obranu. S pouhými jedenácti obdrženými góly mají suverénně nejlepší defenzivu. Teď ji ale prověří čtyřicetigólový Arsenal. Nejlepším střelcem týmu je devítigólový Miguel Almirón.
Do kádru už se vrátil slovenský brankář Martin Dúbravka, kterému půlroční hostování v Manchesteru United příliš nevyšlo.
Absence:
Arsenal: Jesus, Nelson, Smith Rowe (všichni zranění)
Newcastle: Dummett, Isak, Krafth, Shelvey, Targett (všichni zranění)
Pravděpodobné sestavy:
Arsenal: Ramsdale - Zinčenko, Gabriel, Saliba, White - Xhaka, Partey, Ødegaard - Martinelli, Nketiah, Saka
Newcastle: Pope - Burn, Botman, Schär, Trippier - Willock, Guimaraes, Longstaff - Joelinton, Wood, Almirón
Tip FotbalPortal.cz: 1:0
Kde sledovat: Canal+Sport
Kompletní program 19. kola Premier League:
Pondělí 2. ledna
Brentford - Liverpool 3:1
Úterý 3. ledna
20.45 Arsenal - Newcastle
20.45 Everton - Brighton
20.45 Leicester - Fulham
21.00 Manchester United - Bournemouth
Středa 4. ledna
20.30 Southampton - Nottingham
20.45 Leeds - West Ham
21.00 Aston Villa - Wolverhampton
21.00 Crystal Palace - Tottenham
Čtvrtek 5. ledna
21.00 Chelsea - Manchester City
Kam dál?
Více informací o Chelsea FC naleznete zde.
Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
konečně schůdný soupeř, ne furt samé Nottinghamy atp.

- Atlético Madrid – Real Sociedad tipy na La Ligu
- Juventus – AC Milán tipy na Serii A
- Sparta – Plzeň tipy na Fortuna:Ligu
- Betano promo kód 2023 – BETMAX | | Bonus až 3000Kč
- Betano Master pro MS v hokeji 2023 – až 5 000 000 Kč
- Manchester United – Chelsea tipy na Premier League
- Fortuna recenze 2023 – Bonusy, zkušenosti a návody
- Brighton – Manchester City tipy na Premier League
- Betano recenze 2023 | Hodnocení a bonus 3350Kč
- Slovácko – Sparta tipy na Fortuna:Ligu
- Manchester City – Chelsea tipy na Premier League
- Neapol – Inter tipy na Serii A
- Sparta – Bohemians tipy na Fortuna:Ligu
- Akční kód Tipsport 2023 I bonus až 50 000 Kč + 500 Kč
- Chance akční kód 2023 | Bonus až 2000Kč + 200Kč
-
Slavia se dnes rozloučila s Peterem...
Nad hlavu v sešívaném zvedl tituly i poháry. Zahrál si Ligu mistrů a byl ve čtvrtfinále Evropské i Konferenční ligy. V... -
Carlo Ancelotti: Rodrygo nemá postavu...
Real Madrid v sobotu zvládl otočit zápas proti Seville a vyhrál na hřišti soupeře 1:2. Po zápase se trenér Realu Madrid Carlo... -
První polovina sezóny byla plná pochyb. Spousta zranění a ne příliš oslnivá forma. Nevypadalo to, že Václav Jurečka v Edenu...
-
Luton Town si po penaltovém...
Luton a Coventry. Dva celky, které byste před sezónou na postup do play-off Championship nebo dokonce do Premier League rozhodně... -
V Bayernu končí navzdory ligovému...
Největší německá periodika, Kicker i Bild, se shodla na tom, že se Bayern Mnichov po posledním ligovém kole rozloučí s... -
Bayern slaví jedenáctý titul v...
Borussie Dortmund zahodila jedinečnou šanci na ligový titul, který mohla po desetileté nadvládě Bayernu Mnichov uzmout před... -
Hráčem sezóny se stal Krejčí,...
Ligová fotbalová asociace, jako již tradičně před posledním kolem soutěže zveřejnila vítěze anket, o kterých hlasovali...
© 2023 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal