Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Je to oficální. Cristiano Ronaldo odchází do Saúdské Arábie

Ostatní - Je to oficální. Cristiano Ronaldo odchází do Saúdské Arábie

Je to oficální. Cristiano Ronaldo odchází do Saúdské Arábie © alnassrfc.com - Cristiano Ronaldo oficiálně hráčem Al-Nassru

0

Líbilo se

30.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Tak nějak jsme všichni doufali, že je to jen falešná zpráva, a že Cristiana Ronalda budeme mít stále na očích někde v Evropě a že bude ukazovat svá kouzla i nadále v jeho Lize mistrů. Jenže je hotovo. Portugalský fenomén přestoupí do klubu Al-Nassr ze Saúdské Arábie, kde dostane rekordní plat a bude v pozici reprezentanta nejen onoho klubu, ale celé země.

Cristiana Ronalda do velkého fotbalu přivedl Sporting Lisabon. Už jako velmi mladý přestoupil do Manchesteru United, kde se z něj díky jeho obrovské vůli stal jeden z nejlepších hráčů světa a v roce 2008 dostal svůj první zlatý míč. Následně se stal nejdražším fotbalistou historie, když přestoupil do Realu Madrid. Až v jeho dresu se stal naprostou ikonou a jedním ze dvou nejlepších v historii. Vyhrál všechno co se dalo, ale potřeboval něco nového. Od přestupu do Juventusu to s ním šlo jen a jen dolů. V Manchesteru United to už bylo trápení nejdříve po stránce vztahů, letos už i sportovní.

Když se Ronaldo spojil s Piersem Morganem, aby veřejnosti povyprávěl svůj názor na současný Manchester United a na to, jak se k němu lidé z klubu chovali, bylo jasné, že je to začátek konce, který opravdu přišel. Klub s ním rozvázal smlouvu a CR7 se poprvé v kariéře stal volným hráčem. Jenže kam s ním? Zájem údajně odnikud nebyl. Spekulovalo se například o Chelsea, ale to utichlo. Zkrátka nikam už se nehodí.

Cristiano Ronaldo

Nejvíce se celou dobu mluví o Al-Nassru. Ten mu už v létě nabízel astronomický plat a podpisový bonus. Tehdy to vypadalo jako pohádka, která nikdy nebude mít šanci. Jenže uplynulo půl roku a je z toho realita. Cristiano Ronaldo je oficálně novou posilou tohoto klubu a jistě je z něj nejlépe placený sportovec v dějinách. Podepsal smlouvu do roku 2025 a ročně by měl pobírat 250 milionů eur. Jen tak pro představu...Doposud největší byla ve světě fotbalu nová smlouva Kyliana Mbappého, která mu zaručuje 90 milionů eur ročně.

Saúdskému klubu Ronaldův příchod přinese obrovskou pozornost a zaručeně i množství peněz. Přes tuto noc se z klubu stane suverénně nejznámější celek z Asie a možná nejznámější celek mimo Evropu. Otázkou je, zda Ronaldův příchod pomůže jen na poli marketingu a politiky, nebo i ve sportovní sféře. Na papíru má Al-Nassr opravdu parádní tým plný hvězd jako Aboubakar, Talisca nebo Luiz Gustavo. Má vůbec Cristiano Ronaldo motivaci k fotbalu a k úspěchům? Nebo tímto krokem neoficiálně ukončil svou bohatou kariéru?

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články