Zpět na » Ostatní » Cristiano Ronaldo má za sebou první tiskovku v Saudské Arábii: Tohle pro mě není konec kariéry. Jsem unikátní hráč, stejně tak jako je unikátní má smlouva

Cristiano Ronaldo má za sebou první tiskovku v Saudské Arábii: Tohle pro mě není konec kariéry. Jsem unikátní hráč, stejně tak jako je unikátní má smlouva

Cristiano Ronaldo má za sebou první tiskovku v Saudské Arábii: Tohle pro mě není konec kariéry. Jsem unikátní hráč, stejně tak jako je unikátní má smlouva © middleeasteye.net - CR7 má za sebou první tiskovou konferenci

0

Líbilo se

03.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Příchod Cristiana Ronalda do Saudské Arábie je opravdovým šokem. Podpis s Al-Nassrem opravdu, tak jako to klub prezentuje, tvoří historii. Asie nikdy neměla fotbalistu jako Cristiana Ronalda a sport neměl nikdy tak dobře placeného sportovce, jako je nyní portugalský fenomén. Ten má za sebou první tiskovou konferenci v novém působišti.

Po letech v nejlepších klubech světa, spoustě ocenění a velkých trofejí se Cristiano Ronaldo rozhodl pro novou výzvu. Ať už se nám to líbí nebo ne, Cristiano Ronaldo dostal nabídku, která nejde odmítnout. Můžete mít peněz kolik chcete, ale pokud vám někdo nabídne 200 milionů eur ročně, neříká se tomu ne, zvlášť pokud jste v pozici jako je nyní portugalský útočník. Zkrátka si na CR7 ve žlutém dresu Al-Nassru budeme muset zvyknout a přijmou to, že nám tak trochu zmizí z očí. Co řekl na své první tiskové konferenci?

Moje práce v Evropě je hotová. Vyhrál jsem všechno, co se vyhrát dalo, hrál jsem za největší kluby na světě. Tohle je pro mě v Asii nová výzva a já jsem rád, že jsem dostal možnost tu něco vybudovat. Pomoci nejen s fotbalem, ale také s výchovou mladíků, s výchovou nové generace mladých fotbalistů. Pro mě i pro kluky to bude velká výzva, ale zároveň jsem velmi šťastný, že tu jsem," řekl Cristiano Ronaldo o tom, co ho v Arábii čeká.

Cristiano Ronaldo po svém přestupu

Moje rodina je tu zatím také šťastná. Když udělám nějaká rozhodnutí, rodina mě maximálně podporuje. Hlavně mé děti. Jsou tu šťastní. Přivítání bylo včera neuvěřitelné. Vypadá to, že lidé ze Saudské Arábie mě i mou rodinu milují," řekl CR7 o rodině a pocitech z nové země.

„Jak už jsem říkal. Moje mise tady není jen o tom hrát fotbal, ale změnit mentalitu místní fotbalové mládeže. Pomoci jim. Víte, měl jsem nabídky z evropských klubů, z Brazílie, Austrálie, USA, i kluby z Portugalska mě chtěly podepsat. Ale chtěl jsem dát šanci tomuto klubu. Nejen pomoct s fotbalem, ale i této zemi. Sám dobře vím co chci, a co nechci. Takže je to pro mě skvělá příležitost něco změnit a pomoct mými zkušenostmi a vědomostmi. Chtěl bych tu pomoct i s ženským fotbalem, který se tu také hraje," odpověděl portugalský fenomén na otázku, proč přijal nabídku právě Al-Nassru.

Názory některých lidí akorát ukazují, že o fotbale nevědí vůbec nic. Za 10 až 15 let se neskutečně posunul. Dnes už nejsou ani slabá národní mužstva. Vždyť jediný kdo porazil mistry světa byla Saudská Arábie. Spousta týmů odvedla skvělou práci. Pro mě to není konec kariéry. Dostal jsem šanci a já vím, že mám nyní možnost měnit věci. Saudská liga je hodně kvalitní soutěž. To také spousta lidí neví. Já to ale vím. Sledoval jsem spoustu zápasů. Těším se, že si zahraju. Doufám že už pozítří, samozřejmě pokud mě kouč nasadí," Ronaldo a jeho názor na fotbal v Saudské Arábii.

Já jsem unikátní hráč, proto jsem rád, že jsem tu. Překonal jsem všechny rekordy a to samé chci udělat i tady. Hodně se zmiňuje kontrakt, který je unikátní stejně jako já. Pro mě je to normální. Přicházím sem abych vyhrával, abych si tu užil fotbal, stal se součástí úspěšného týmu, součástí této země a kultury. Myslím, že všichni z klubu Al-Nassr si přejeme to samé," promluvil i o své motivaci.

David Suchý / theathletic.com

Nejnovější články