Zpět na » Ostatní » Cristiano Ronaldo bude od 1. ledna hráčem Al-Nassr

Cristiano Ronaldo bude od 1. ledna hráčem Al-Nassr

Cristiano Ronaldo bude od 1. ledna hráčem Al-Nassr © marca.com - Cristiano Ronaldo odchází do saudskoarabského fotbalu

1

Líbilo se

05.12. - BULVÁRNÍK Španělská média v pondělí ráno potvrdila zprávy z předchozích dní o tom, že portugalský útočník zvažuje uzavření smlouvy se saudskoarabským týmem Al-Nassr. Přináší také další podrobnosti dohody, kontrakt bude mít platnost do konce sezóny 2024/2025 a Ronaldo si ročně vydělá 200 milionů eur.

Portugalský útočník dva dny před zahájením Mistrovství světa v Kataru ukončil spolupráci s Manchesterem United poté, co vztahy mezi oběma stranami degradovaly. Měl tak volné ruce v jednání a mohl se domluvit na novém angažmá s jakýmkoliv zájemcem. Saudskoarabský tým Al-Nassr byl tím, kdo od počátku projevil největší zájem a ten překlopil do reálné nabídky smlouvy.

Hlavním argumentem, proč opustit evropský klubový fotbal a pustit se do nového fotbalového dobrodružství, byly bezpochyby finance. Cristiano Ronaldo se stane zahraniční tváří saudskoarabského fotbalu, který se snaží hrát důležitější roli ve světě sportu. Příchod bývalého hráče United je považován za velmi významný krok.

Kromě vysoké odměny, platu ve výši 100 milionů eur, je smlouva doplněna o řadu dalších ekonomických bonusů z reklamy, díky níž se portugalský střelec stane nejlépe placeným sportovcem na světě. Celková smluvní částka mezi Cristianem Ronaldem a Al-Nassrem dosáhne bezmála 200 milionů eur ročně.

Cristiano Ronaldo se ocitne v týmu, který se snaží získat zpět ztracenou dominanci ve své soutěži, daleko od světové špičky. Krok zpět, který udělal po sportovní stránce je zřejmý, ale jeho fotbalové umění ho postupně dostává na jinou soutěžní úroveň. V Portugalsku se na něj dokonce snáší kritika za jeho výkony během Mistrovství světa v Kataru, což by bylo ještě před několika měsíci nemyslitelné.

V Al-Nassru se Cristiano Ronaldo setká s trenérem Rudi Garciou a jeho asistentem Alvaro Gonzalesem. Střední obránce přišel do Saudské Arábie loni v létě poté, co ukončil své působení ve Francii. V týmu bude mimo jiné také David Ospina. Kolumbijskému brankáři skončila smlouva s Neapolí a rozhodl se přijmout nabídku saudskoarabského týmu.

Andrea Suttnerová / marca.com

Nejnovější články