Zpět na » Premier League » Cristiano Ronaldo: Pokuta 1 milion liber, co bude dál?

Premier League - Cristiano Ronaldo: Pokuta 1 milion liber, co bude dál?

Cristiano Ronaldo: Pokuta 1 milion liber, co bude dál? © rtbf.be - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

15.11. - Rozhovor mezi britským moderátorem Piercem Morganem a Cristianem Ronaldem, který bude uveřejněn až ve středu a ze kterého prozatím uniklo pouze několik pikantních detailů, vyvolal bouřlivou reakci. U fanoušků Mancehster United, portugalského týmu i veřejnosti. Mnozí se staví za hvězdného hráče, jiní vyzývají anglický klub k tomu, aby portugalského útočníka „na hodinu“ vyhodil.

Cristiano Ronaldo poskytl velmi výbušný rozhovor, ve kterém se ostře vymezil proti Manchesteru United a jeho trenéru Ten Hagovi. Opět se dostává do médií informace o tom, že je portugalský útočník v klubu nespokojen, tentokrát to ale nejsou spekulace novinářů, nýbrž slova samotného Ronalda.

V posledních dnech kolují po sociálních sítích ukázky z rozhovoru, který portugalský reprezentační kapitán poskytl britskému televiznímu moderátorovi, Pierci Morganovi, a jenž bude v nejbližších hodinách odvysílán v celém znění.

Ronaldo v rozhovoru kritizuje současného trenéra Manchesteru United, Erika Ten Haga a celý trenérský štáb, který mu podle něj projevuje nedostatek respektu, a zároveň dává najevo zklamání ze stavu celého klubu, který podle jeho vlastních slov v posledních dvanácti letech nikterak nepostoupil vpřed.

Z rozhovoru nevyšel s čistou kůži ani Ronaldův bývalý spoluhráč, Wayne Rooney, který se vyjádřil, že Cristianovo chování v této sezóně bylo nepřijatelné. A o tom, zda bylo či nebylo si každý fanoušek již mohl udělat obrázek sám. Cristiano Ronaldo v několika případech opustil hrací plochu před koncem utkání, nenastoupil k předsezónní přípravě a v půlce října odmítl před koncem druhého poločasu naskočit do hry a odešel do šaten.

Právě poslední zmíněný prohřešek byl pro trenéra poslední kapkou. Ten Hag reagoval sérií postihů: tučná pokuta, individuální trénink, dočasné vyřazení z týmu. Ronaldo se sice do sestavy vrátil a byl dokonce kapitánem Manchesteru United v ligovém utkání s Aston Villou, jak je ale vidno z rozhovoru, žádná idylka se nekoná a můžeme jen předpokládat, že dříve či později dojde k definitivnímu rozkolu.

Cristiano Ronaldo má s Manchesterem United smlouvu do června 2023. Klub disponuje možností prodloužit kontrakt o další rok, což se nyní zdá velmi nepravděpodobné. Od ledna bude mít portugalský útočník naopak možnost jednat o přestupu do jiného klubu. Podle informací Daily Mail má CR7 v Manchesteru pobírat plat 385 000 liber týdně. To vychází na přibližně 20 milionů liber ročně. Tato částka byla pro neúčast v Lize mistrů snížena o přibližně 25%, nicméně nejsou do ní započítány bonusy.

Cristiano Ronaldo by mohl dostat rekordní pokutu

Uveřejněný rozhovor by ale útočníka Manchesteru mohl vyjít pořádně draho, jak tvrdí fotbalový právník David Seligman. „Manchester United by pravděpodobně měli důvod ukončit Ronaldovu smlouvu pro podstatné porušení implicitní povinnosti důvěry a důvěryhodnosti, stejně jako výslovné podmínky týkající se uvedení klubu v rozpor s dobrými mravy. Pravidla FIFA týkající se registrace hráčů ale tak jednoduchá nejsou. United by mohli smlouvu ukončit, ale zároveň si ponechat Ronaldovu registrační kartu.“ V podstatě by tím podepsali CR7 ortel, protože ten by nemohl hrát v Manchesteru United, ale ani v jiném klubu.

A pokud by snad došlo k dohodě obou stran, co bude dál? Jaké jsou šance Cristiana Ronalda na to, že bude pokračovat v evropském fotbale? Sázkařští giganti již vypisují sázky. Nejpravděpodobnější destinací je některý klub portugalské ligy, dále Chelsea, případně italské kluby. Premier League? Mimo londýnského klubu jen stěží. Jisté je zatím jen to, že nejbližší budoucnost Ronaldovi přichystala dvoutýdenní pokutu ze strany Manchesteru United, tedy 1 milion liber, a houstnoucí atmosféru v portugalské šatně, do které kromě Cristiana zamířil také Rio Ferdinand, obránce United.

Andrea Suttnerová / as.com, 90min.com, express.co.uk

Nejnovější články