Zpět na » Ostatní » Kylian Mbappé zvažoval reprezentační konec

Kylian Mbappé zvažoval reprezentační konec

Kylian Mbappé zvažoval reprezentační konec © generationsnouvelles.com - Mbappe zvažoval konec v reprezentačním dresu

1

Líbilo se

19.06. - Prezident francouzské fotbalové federeace, Noel Le Graet, uvedl, že hvězda reprezentačního útoku byla jen krůček od ukončení své kariéry v národním týmu. K momentálnímu rozhodnutí mělo přispět vyřazení Francie na Euru 2020 a kritika, která se snesla na jeho hlavu.

Přestože Kylian Mbappé v roce 2018 vyhrál Mistrovství světa, o čtyři roky později prožívá s národním týmem období vzestupů a pádů. Vyřazení na Euru 2020 po penaltách se Švýcarskem a problém s vlastnictvím práv u federace přiměly hráče PSG, aby v určitém okamžiku velmi reálně uvažoval nad svým koncem u reprezentačního týmu.

V nedávném rozhovoru to potvrdil Noel Le Graet, předseda francouzské fotbalové federace. „Mluvil jsem s ním po Mistrovství Evropy. Kylian měl pocit, že se ho federace po neproměněné penaltě a kritice na internetu dostatečně nezastala. Sešli jsme se asi na pět minut v mé kanceláři. Mbappé byl velmi naštvaný a už nechtěl Francii reprezentovat, což jsem mu pochopitelně vymlouval. Víte jaký je, je to rozený vítěz a byl velmi frustrovaný, stejně jako my všichni. Je to skvělý člověk, mnohem lepší, než si vůbec myslíte,“ řekl Le Graet.

Jeho slova ostatně potvrdil i samotný hráč, který zvažoval po neúspěšném evropském šampionátu pauzu. „Francouzský národní tým mi byl vždy nade vše a vždy mu budu dávat přednost,“ připomněl v rozhovoru pro L´Equipe. „Nikdy jsem si nevydělal ani euro za to, že hraji za Francii a vždy budu reprezentovat zcela zdarma. Především jsem ale nikdy nechtěl být problémem. Cítil jsem, že se mnou údajně začínají být problémy a lidé mě považují za problém. Nejdůležiitější je francouzský národní tým a pokud bude beze mě šťastnější, tak to tak bude," dodal Kylian Mbappé

Andrea Suttnerová / as.com

Nejnovější články