Zpět na » 1. Bundesliga » Nkunku prodloužil v Lipksu smlouvu do roku 2026

1. Bundesliga - Nkunku prodloužil v Lipksu smlouvu do roku 2026

Nkunku prodloužil v Lipksu smlouvu do roku 2026 © goal.com - Christopher Nkunku v RB Lipsko prodloužil smlouvu do roku 2026

0

Líbilo se

23.06. - Francouzský útočník v klubu Red Bull Lipsko prodloužil smlouvu do roku 2026. Stalo se tak po velmi vydařené sezóně, ve které mladý Francouz nastřílel třicetpět branek a na dalších třináct přihrál. Do smlouvy byla nově dopsána také výstupní klauzule ve výši 60 milionů eur.

Christopher Alan Nkunku, jedno z největších překvapení uplynulé bundesligové sezóny, bude hrát za Red Bull Lipsko další čtyři roky. Francouzskému útočníkovi měla v roce 2024 vypršet stávající smlouva, klub ale přispěchal a s jedním ze svých nejlepších hráčů prodloužil kontrakt o další dva roky.

Hráčův agent, Pini Zahavi, se ve středu sešel s vedením německého klubu, aby uzavřel dohodu. Plánem vedení Lipska bylo hráči nabídnout kratší smlouvu s adekvátně upraveným platem, navíc je součástí kontraktu také přijatelná výstupní klauzule ve výši 60 milionů eur.

Francouzský útočník byl jednou z hlavních hvězd posledního ročníku Bundesligy, když v 50 zápasech vstřelil 35 gólů, z toho 20 v německé lize. Lépe než on na tom byl v Bundeslize pouze Lewandowski se Schickem. Skvělé výkony z francouzského hráče udělaly jeden z možných cílů madridského přestupového trhu.

Hned několik fotbalových expertů Nkunka doporučovalo majiteli Realu Madrid, Florentinu Pérezovi, ale nakonec k podpisu útočníka nedošlo, především kvůli zamítavému postoji Lipska. Christopher Nkunku by měl být na nadcházejícím MS v Kataru jedním z nejvíce sledovaných hráčů, proto německý klub přispěchal s nabídkou nové lepší smlouvy, aby tak odrazil tlak evropských velkoklubů. A že o hráče zájem byl. Mimo již zmíněný Real Madrid se na Nkunka informovala také Chelsea nebo PSG.

Právě z důvodu velkého zájmu o hráče, Lipsko s Nkunkem našlo shodu velmi rychle, ale až po vepsání výstupní klauzule ve výši 60 milionů eur do smlouvy. Částka je s ohledem na kvalitu hráče odpovídající a svým způsobem také uklidňující. Christopher Nkunku ví, že se v budoucnu může ze smlouvy vykoupit.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články