Zpět na » Serie A » PSG chystá Škriniarovi královský plat, Inter si již vyhlédl náhradu

Serie A - PSG chystá Škriniarovi královský plat, Inter si již vyhlédl náhradu

PSG chystá Škriniarovi královský plat, Inter si již vyhlédl náhradu © sportky.zoznam.sk - PSG Škriniarovi nabízí 7,7 milionu eur ročně

2

Líbilo se

18.06. - Pařížský klub má dlouhé prsty a v tuto chvíli se do nich snaží polapit slovenského obránce, Milana Škriniara. Královským platem ve výši 7,7 milionů eur ročně nebude mít problém hráče k přestupu přesvědčit, zbývá nabídnout neodmítnutelnoou částku také vedení Interu, které si mezitím již vyhlédlo náhradu.

Pokud by někomu ještě nebylo jasné, jak velká modla je Milan Škriniar pro fanoušky Interu, stačí se podívat na sociální sítě posledních týdnů, konkrétně od chvíle, kdy vyšlo najevo, že do sídla Interu dorazila oficiální nabídka k přestupu ze strany PSG. Na twitteru se okamžitě objevil hashtag #SkriniarNonSiTocca (Nesahejte na Škriniara) a fanoušci začali masově protestovat proti jeho prodeji.

Nicméně pozice Interu je trochu jiná, klub nutně potřebuje sezónu zakončit v plusových číslech a k tomu bude potřeba obětovat některou z hvězd. Nerazzurri odmítli první nabídku ve výši 50 milionů eur, ale pokud do Milána dorazí druhá s částkou blížící se požadovaným 80 milionů eur, pak nebude Inter s prodejem váhat.

Milánský klub svého obránce a kapitána budoucnosti prodávat nechce, ale pod tlakem jednoho z nejbohatších klubů Evropy je pravděpodobné, že padne i poslední zeď odporu. Interu nezbývá než zasednout k jednacímu stolu i s ohledem na to, že nabídka platu ze strany PSG je pro vody italské ligové soutěže naproto mimo mmožnosti. Na Škriniara v Paříži čeká pětiletá smlouva s platem 7,7 milionů eur čistého ročně, což je více než dvojnásobek toho, na co si přijde v Interu.

Mezi Interem a Škriniarem panuje nepsaná dohoda o obnovení smlouvy, jejíž detaily se měly dojednt právě v létě, ale tváří v tváří presinku ze strany PSG je jen těžko myslitelné, že by ještě hráč a vedení Interu mohli zasednout ke stolu a probírat novou smlouvu. Pochopitelně bude třeba také zvážit vůli hráče a slovenský reprezentant nikdy neřekl, že by chtěl Inter opustit. Jeho pouto s klubem i fanoušky je velmi pevné a právě na něm by mohl tlak PSG ztroskotat.

Milan Škriniar je ve svých sedmadvaceti letech perspektivním obráncem, který v posledních dvou letech udělal neuvěřitelný výkonnostní skok. Pro trenéra Inzaghiho je jedním z nedotknutelných a jeho pozice na hřišti téměř nenahraditelná. Jelikož je ale matematika velmi jednoduchá a fotbalový trh si občas vybere i své oběti, musí Inter začít hledat alternativu do obrany. A zdá se, že si ji vedení klubu již vytipovalo.

Vyhodnocuji některé návrhy, myslím, že moje loučení je poouhou otázkou času,“ řekl v nedávné době novinářům Gleison Bremer, obránce Turína. „Každý ví, že toužím po tom, zahrát si Ligu mistrů a dostat se do národního týmu. V minulé sezóně jsem chtěl odejít, ale trenér mě přesvědčil, abych zůstal a letos udělal další krok. Myslím, že v příští sezóně už v Turíně nebudu,“ uzavřel debatu o možném setrvání v Toro brazilský stoper.

Když Bremer mluví o národním týmu, pochopitelně má na mysli Seleçao, ale reálná je také šance, že mladého obránce jednou uvidíme pod italskou vlajkou. Bremerova manželka již zahájila proceduru žádosti o italské občanství a Bremer ji bude pravděpodobně velmi brzy následovat.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články