Zpět na » 1. Bundesliga » Borussii Dortmund posílí obránce Ryerson z Unionu Berlín

1. Bundesliga - Borussii Dortmund posílí obránce Ryerson z Unionu Berlín

Borussii Dortmund posílí obránce Ryerson z Unionu Berlín © live.vodafone.de - 25letý Ryerson bude hrát za Dortmund

0

Líbilo se

17.01. - Union Berlín se v posledních sezónách vypracoval ze druhé ligy až mezi celky, které dělají problémy klubům velikosti Bayernu Mnichov a jsou účastníky evropských pohárů. Svými možnostmi ale stále nemohou konkurovat, a proto jeho hráči odchází na prestižní adresy. Stejně jako nyní v případě Juliana Ryersona, který míří do Borussie Dortmund.

Julian Ryerson hraje na pozici krajního obránce a naordil se v norském Lyngdalu. V místním klubu sice začínal, ale jako velmi mladý už přešel do Vikingu, který patří mezi největší norské kluby. V prvním týmu odehrál 3 sezóny, během kterých nasbíral necelých 70 startů. Za symbolickou částku pak v roce 2018 posílil druholigový Union Berlín. Ze začátku šlo pouze o okrajového hráče mužstva, ale jeho vliv stoupá. Letos je poprvé v roli člena základní sestavy a odehrál jen o 400 minut méně než za celý minulý rok.

Právě jeho výkony, které Unionu pomohly k aktuálnímu 5. místu zaujaly i kluby, mnohem větší než je Union Berlín. Ačkoliv není ani náhodou tak produktivní, jako kdysi býval jeho kolega Christopher Trimmel, za kterého často supluje i na pravé straně, jeho přínos je opravdu veliký. Nadále už ale barvy tohoto sympatického klubu oblékat nebude. Míří totiž do Borussie Dortmund, která své defenzivní kraje rozhodně potřebuje posílit. Údaje o částce nebo o podmínkách kontraktu zatím známy nejsou. Ačkoliv je to pro něho velký krok, v rámci tabulky si paradoxně pohorší.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články