Zpět na » Primera Division » Ilkay Gündogan by mohl v létě zadarmo zamířit do Barcelony

Ilkay Gündogan by mohl v létě zadarmo zamířit do Barcelony

Ilkay Gündogan by mohl v létě zadarmo zamířit do Barcelony © illawaramercury.com.au - Odejde po sezóně Gündogan z Manchesteru?

0

Líbilo se

19.01. - 278 zápasů, 4 tituly z Premier League a status klubové legendy, který mu už nikdo nikdy nevezme. Ilkay Gündogan se popral s častými zdravotními trablemi a nakonec se stal klíčovým hráčem Pepa Guardioly. V létě mu ale končí kontrakt a španělská média mluví o tom, že by se 32letý Němec mohl zadarmo přesunout do Barcelony a vyzkoušet si tak další soutěž.

Přes spoustu klubů se Gündogan dostal ke svému profesionálnímu debutu v roce 2008, tehdy ještě v Bochumi, která hrála čtvrtou ligu. Díru do světa ale udělal až v Norimberku, odkud přestoupil do Borussie Dortmund. Byl oblíbencem Jürgena Kloppa a byl oporou při zisku mistrovského titulu. Gól dal i v prohraném finále Ligy mistrů s Bayernem. Od roku 2016 pak obléká dres Manchesteru City, který za něj zaplatil 27 milionů eur. Fantastický nákup. Přes těžký začátek se stal Gündogan velkou oporou a nyní ho můžeme označit za legendu.

V minulém ročníku dokázal v posledním zápase s Aston Villou vystřelit pro Citizens další ligový titul a stal se nesmrtelným. Je mu už ale 32 let a brzy bude muset přijít čas, kdy už bude postradatelným, a kdy půjde jeho výkonost dolů. Manchester City má po hostováních spoustu skvělých mladých záložníků, kteří ho budou moci nahradit a z Argentiny navíc přišel skvělý mladík Máximo Perrone. Ani čísla už letos nemá taková, jaká měl ve dvou předešlých ročnících, kdy dal skvělých 21 branek a 6 asistencí.

Nejdůležitější věcí je jeho kontrakt, který po této sezóně skončí. Němec s tureckými kořeny se zatím k podpisu nového nemá, a tak to vypadá spíše na odchod po 7 krásných a veleúspěšných letech. Barcelona jak víme pokukuje i po starších hráčích, kteří už nikdy lepší nebudou, a ne vždy úspěšně je přivádí. Ilkay Gündogan má být jednou z vysněných letních posil Xaviho týmu a lákavé je to, že hráč takových kvalit bude k mání zdarma. Otázkou ale je, kam s ním. Přes de Jonga, Gaviho a Pedriho zřejmě cesta nepovede a tak by se musel hodně dělit o herní čas.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články