Zpět na » 1. Bundesliga » Je Youssoufa Moukoko podvodník? Údajně má být o 4 roky starší

Je Youssoufa Moukoko podvodník? Údajně má být o 4 roky starší

Je Youssoufa Moukoko podvodník? Údajně má být o 4 roky starší © infowelt.news - Lže Moukoko o svém věku?

0

Líbilo se

13.01. - Už ve svých 13 letech se o něm mluvilo jako o jednom z největších světových talentů, své starší protihráče drtil a aktuálně je Youssoufa Moukoko nejmladším hráčem i střelcem bundesligové historie. Jenže se na povrch dostaly informace, které by hodně změnily rozlet jeho kariéry. Údajně mu totiž není 18 ale 22 a jmenuje se Yousouffa Mohamadou.

Youssoufa Moukoko se do Německa přestěhoval z Kamerunu v roce 2014. Malý Moukoko okamžitě začal udivovat skauty všech německých klubů a od roku 2016 je hráčem Borussie Dortmund. Přeskakoval kategorie a zářil i za německé výběry proti o mnoho starším borcům. Když mu bylo 16, připsal si debut v prvním týmu Borussie Dortmund a nedlouho poté dal i svou první branku. Aktuálně je v 18 jedním z tahounů a v lize už dal letos 6 branek. Hansi Flick ho dokonce vzal na MS do Kataru.

Jenže se toho může spoustu změnit. Odjakživa byl Moukoko terčem vtípků o tom, kolik mu doopravdy je. Jenže nyní je to vážné. Rodný list z Kamerunu hovoří o někom, kdo se jmenuje Yousouffa Mohamadou a narodil se v roce 2000. Je mu tedy 22 let. S tímto dokumentem přišel za novináři Moukokův adoptivní otec s tím, že se jedná právě o jeho adoptivního syna. Reálné pochybnosti tu už ale byly dokonce dříve, ale nic se nezjistilo. Tento dokument je ale opravdovým game changerem.

A právě Kamerun je úpravou věku mladých hráčů známý a nyní se na něj řítí opravdová lavina. Za pomoci Samuela Eto´o se zjistilo, že 21 ze 30 hráčů národního týmu do 17 let je ve skutečnosti starších než bylo uváděno. V Bundeslize tu pak máme také už jeden známý případ. Silas Wamangituka z Demokratické republiky Kongo hrající za Stuttgart se ve skutečnosti jmenuje Silas Katumpa Mwumpa a je ve skutečnosti o rok starší, než se uvádělo. Rozměry tohoto skandálu a rozměry jaké by měl ten Moukokův se ale nedají srovnávat.

David Suchý / mirror.co.uk

Nejnovější články