Zpět na » 1. Bundesliga » Moukoko zůstane v Dortmundu, smlouvu prodloužil do 2026

1. Bundesliga - Moukoko zůstane v Dortmundu, smlouvu prodloužil do 2026

Moukoko zůstane v Dortmundu, smlouvu prodloužil do 2026 © futaa.com - Youssoufa Moukoko v dresu Borussie Dortmund

0

Líbilo se

19.01. - Německý deník Bild ukončil spekulace o tom, kam se v zimním přestupovém období vydá talentovaný útočník Youssoufa Moukoko. O hvězdu Bundesligy usilovala Barcelona nebo Newcastle, ale Moukoko dal nakonec přednost prodloužení smlouvy ve svém stávajícím klubu. Ta mu vynese mimo 10 milionů eur v podobě bonusu za prodloužení také plat ve výši šest milionů eur ročně.

Telenovela okolo mladého talentovaného útočníka Youssoufa Moukoka je u konce. Alespoň se to tak zdá. Jak totiž informoval německý deník Bild, osmnáctiletý útočník se nakonec rozhodl zůstat v Borussii Dortmund, kde by měl brzy podepsat prodloužení smlouvy do roku 2026. Stát by se tak mělo ještě předtím, než se BVB utká v ligovém zápase s Augsburgem.

Informace z německých médií také přinášejí zprávu o tom, že nová vylepšená smlouva mladičkému útočníkovi přinese snový plat ve výši 6 milionů eur ročně a s podpisem nového kontraktu Moukoko inkasuje jednorázový bonus ve výši 10 milionů eur.

Dohoda mezi hráčem a klubem přišla poté, co sportovní ředitel Borussie, Sebastien Kehl, hráči stanovil ultimátum. „Připravili jsme pro něj velmi atraktivní nabídku, která mu nabízí velký prostor pro rozvoj. Youssoufa může tuto nabídku nyní akceptovat a angažovat se dál v Borussii Dortmund, nebo se naše cesty rozejdou,“ zdůraznil Kehl fakt, že dál s osmnáctiletým mladíkem klub nehodlá.

„Pohrůžka“, jak se zdá, dopadla na úrodnou půdu, a Youssoufa Moukoko nabízené podmínky přijal. Mladý útočník, který s reprezentačním týmem Německa na konci roku absolvoval Mistrovství světa v Kataru, s bundesligovým týmem jednal o prodloužení smlouvy několik posledních měsíců. Velká řada zájemců ale diskuzi mezi oběma stranami značně ztěžovala. Nejvíce se o mladého hráče zajímala Barcelona a Newcastle, ale po mnoha kolech jednání se Moukoko nakonec přiklonil k nabídce Borussie, která má všechny předpoklady proto, aby se útočník mohl rozvíjet a stát se hráčem světové úrovně.

Andrea Suttnerová / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články