Zpět na » 1. Bundesliga » Borussie Dortmund propustila trenéra Roseho

1. Bundesliga - Borussie Dortmund propustila trenéra Roseho

Borussie Dortmund propustila trenéra Roseho © radiozwickau.de - Marco Rose končí na lavičce BVB

1

Líbilo se

20.05. - Vedení fotbalového klubu z Dortmundu překvapilo fanoušky, když v pátek oznámilo okamžité rozvázání smlouvy s hlavním trenérem, Marco Rosem. Ten měl v klubu platnou smlouvu až do léta 2024, ale letošní výsledky BVB pravděpodobně nebyly pro vedení přesvědčivé.

Marco Rose klub převzal na začátku sezóny 2021/22 po dvou letech působení u Borussie Mönchengladbach a stal se tak pátým trenérem na lavičce Dortmundu od odchodu Jürgena Kloppa v roce 2015.

Pětačtyřicetiletý trenér v Dortmundu dohlížel na 46 utkání svého týmu, z nichž dvacet sedm vyhrál, čtyři remizoval a patnáct prohrál. V letošní sezóně dovedl BVB ke druhému místu v Bundeslize, ovšem obhajoba ligového poháru skončila už v osmifinále na kopačkách St.Pauli a navíc Borussie nepostoupila ani ze základní skupiny Ligy mistrů.

V play-off Evropské ligy pak klub vypadl s pozdějšími překvapivými finalisty, Glasgow Rangers. Když se v závěru sezóny nepodařilo Dortmundu stáhnout náskok prvního Bayernu natolik, aby se dalo mluvit o možnosti zisku titulu, začalo se mluvit spíše o přestavbě týmu. Do nové éry Dortmund posunul svým odchodem také Erling Haaland, který odstartoval velké změny v týmu.

Pro nikoho z nás to není lehký den, protože vzájemná úcta mezi námi byla, je a zůstává velká. Po sezóně, která byla z různých důvodů neuspokojivá, jsme si museli uvědomit, že jsme v mnoha dílčích oblastech nevyužili svých schopností na maximum,“ oznámil generální ředitel klubu, Hans - Joachim Watzke.

Navzdory náročné sezóně s mnoha nevyzpytatelnostmi jsem byl přesvědčen o naší společné cestě. Během posledního rozhovoru ve mně ale dozrál dojem, že stoprocentní přesvědčení vedení klubu už je pryč. Nakonec jsme se proto rozhodli spolupráci ukončit,“ dodal Marco Rose v oficiálním prohlášení klubu.

Dortmundu nyní nezbývá než co nejrychleji najít nového trenéra, který bude mít za úkol začlenit do týmu nově příchozí Niklase Süleho, Nica Schlotterbecka a Karima Adeyemiho. Favoritem na lavičku BVB je Edin Terzic, současný technický ředitel klubu.

Andrea Suttnerová / bulinewscom, bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články