Zpět na » 1. Bundesliga » Bundesligu ovládl opět Bayern, slaví desátý titul v řadě

1. Bundesliga - Bundesligu ovládl opět Bayern, slaví desátý titul v řadě

Bundesligu ovládl opět Bayern, slaví desátý titul v řadě © futaa.com - Bayern Mnichov slaví ligový titul

0

23.04. - S tříkolovým předstihem si desátý titul v řadě a celkově dvaatřicátý zajistil po výhře v Der Klassiker Bayern Mnichov. V Allianz aréně hladce přehrál Dortmund 3-1 a po závěrečném hvizdu mohly započít oslavy mistrovského titulu na tribunách i ve městě.

Bayern Mnichov je opět mistrem. Německou Bundesligu vyhrál po desáté v řadě, když si letos úspěch zajistil v utkání s přímým konkurentem, Borussií Dortmund. Tři kola před koncem ligy má bavorský klub nedostižný náskok dvanácti bodů a je pro další soupeře již nedostihnutelný.

Skóre Der Klassiker otevřel v patnácté minutě Gnabry, který se parádně trefil volejem. Druhou branku přidal nejlepší střelec ligy, Lewandowski, a v 83.minutě pečetil skóre Musiala. Snížení Emre Cana v 52. minutě bylo jen kosmetickou úpravou skóre. Tým okolo trenéra Nagelsmanna si dokázal poradit s nebezpečným protivníkem, který byl za stavu 2-1 blízko srovnání skóre, ale Erling Haaland z výborné pozice trestuhodně přestřelil. Utkání tak trochu kopírovalo neúspěšné souboje Dortmundu s Bayernem v letošní sezóně, kdy se žlutočerným nikdy nepodařilo využít chyb bavorského celku.

V Mnichově propukly oslavy dvaatřicátého ligového titulu. Bayern se stal nejúspěšnějším německým klubem již po zisku titulu v sezóně 1979/80, ale až od poloviny devadesátých let se z mnichovského klubu stala mašina na trofeje. Ve 24 případech ze 27 se totiž Bayern umístil na prvním nebo druhém místě v lize. Z posledních šestnácti mistrovských titulů ale pouze ve dvou případech mohl Bayern slavit před vlastními fanoušky, proto si hráči i trenér před utkáním velice přáli uspět.

Od trenéra Nagelsmanna se nicméně čekalo mnohem více, ale nepodařilo se mu najít taktickou rovnováhu. Tým až příliš často působil nevyrovnaným dojmem a v poháru i v Lize Mistrů na na to doplatil předčasným vyřazením. Pro trenéra Nagelsmanna se jedná o druhý titul po Superpoháru získaném loni v létě. Pokud ale bude chtít na lavičce Bayernu pokračovat, musí se zlepšit. V Německu je totiž pro Bayern titul téměř formalitou a fanoušci i klub žádají více.