Zpět na » 1. Bundesliga » Přestup Karima Adeyemiho do Dortmundu je oficiální

1. Bundesliga - Přestup Karima Adeyemiho do Dortmundu je oficiální

Přestup Karima Adeyemiho do Dortmundu je oficiální © today.ng - Karim Adeyemi, nová posila Borussie Dortmund

0

Líbilo se

10.05. - Ve stejný den, kdy Manchester City potvrdil dohodu s útočníkem Borussie, Erlingem Haalandem, německý klub přispěchal se zveřejněním náhrady do útoku. Novým forwardem Dortmundu bude Karim Adeyemi, který přichází z Red Bull Salzburg za 30 milionů eur.

Borussia Dortmund po odchodu svého útočného klenotu velice rychle zavelela do ofenzívy a našla náhradu. Je jí dvacetiletý německý forward Karim Adeyemi, který v BVB v úterý podepsal pětiletou smlouvu. Vysloužil si ji působivou prezentací v rakouském Salzburgu, kde letos nastřílel pětadvacet branek.

Jako malého kluka mě fascinoval rychlý fotbal Dortmundu,“ řekl Adeyemi v rozhovoru pro oficiální klubový web. „Takže když jsem se dozvěděl o zájmu ze strany Dortmundu, hned jsem věděl, že chci přestoupit. Podepsal jsem dlouhou smlouvu, protože jsem přesvědčen, že je to správný tým a s podporou fanoušků dokážeme ve středně dlouhodobém horizontu zabojovat o titul a vyhrát ho.“

Mnichovský rodák se v posledních měsících stal jedním z nejžádanějších mladých hráčů v evropských ligách a je především jeho zásluha, že se Salzburg probojoval do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Trenér Dortmundu Marco Rose, který Adeyemiho podepsal a trénoval již v Salzburgu, doufá, že po přestupu do nového prostředí mladý útočník neztratí nic ze své formy a dokáže navázat na odcházejícího Erling Haalanda.

"Karim Adeyemi je velmi talentovaný mladý německý reprezentant, jehož neuvěřitelná rychlost a schopnost zakončení pomůže naší útočné hře,“ prozradil sportovní ředitel Dortmundu, Michael Zorc. Sebastian Kehl, který Zorca na jeho pozici od sezóny 2022/23 vystřídá, dodal, „po příchodech Niklase Suleho a Nica Schlotterbecka se k nám v Karimovi pro nadcházející sezónu připojuje další zajímavý hráč. A je to někdo, jehož srdce bilo pro černožluté už od mládí a kdo se rozhodl připojit k Dortmundu, přestože měl nabídky z celé evropské špičky. Jeho rychlost a ohrožení branky jsou impozantní a přestože je Karim ve svém vývoji již velmi daleko, je mu tprve dvacet let a vidíme v něm spoustu nevyužitého potenciálu.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články