Zpět na » 1. Bundesliga » Nico Schlotterbeck míří do Borussie Dortmund

1. Bundesliga - Nico Schlotterbeck míří do Borussie Dortmund

Nico Schlotterbeck míří do Borussie Dortmund © rundscha-online.de - Nová posila BVB, Nico Schlotterbeck

0

Líbilo se

02.05. - V pondělí večer byla oficiálně představena nová posila Borussie Dortmund, stal se jí obránce Freiburgu, Nico Schlotterbeck. Do klubu z universitního města na francouzsko-švýcarském pomezí by jako náhrada ze odchozího Schlotterbecka měl zamířit německý reprezentační obránce Matthias Ginter.

Potvrzení o přestupu dvaadvacetiletého středního obránce, Nico Schlotterbecka, se objevilo v pondělí večer na sociálních sítích. Přišlo tak o poznání dříve, než fanoušci očekávali, ale bylo to z části proto, že i samotný hráč si přál, aby měly všechny zúčastněné strany jasno. „Po konzultaci se všemi zúčastněnými stranami jsem se rozhodl dnes oznámit svůj přestup do BVB. Chtěl jsem vytvořit jasno pro Freiburg, Dortmund i sebe. Nyní se budu plně soustředit na zbývající tři zápasy s Freiburgem, které, jak doufám vyhrajeme. Poté se budu těšit na své nové úkoly,“ oznámil Nico Chletterbeck.

Nejdříve se předpokládalo, že bude přestup zpečetěn až po skončení bundesligové sezóny, ale nový kontrakt, který hráče spojí s BVB do léta 2027, byl nakonec podepsán již nyní. Jedním z možných důvodů, proč byl přestup zveřejněn s předstihem, je možnost, že už i Freiburg našel za mladého obrácne náhradu a chce ji představit fanouškům. V této souvislosti je s Freiburgem spojováno jméno Matthiase Gintera z Gladbachu, kterému v klubu končí smlouva.

V této chvíli ještě není známa přestupová částka, kterou Borussie vyplatí Freiburgu, spekuluje se o sumě okolo 20 milionů eur. Dalších až pět milionů eur by Freiburg mohl získat na základě splnění výkonnostních bonusů Nica Schlotterbecka.

Mladý reprezentační obránce se vedle Niklase Süleho stane druhým německým reprezentačním obráncem, který před příští sezónou rozšíří řady BVB. Sportovní ředitel žlutočerných, Michael Zorc, v oficiálním vyjádření klubu vyzdvihl obrovský Schlotterbeckův potenciál a zároveň poděkoval Freiburgu za možnost uzavřít rychle přestup.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Že se Dortmund nestydí takhle vykupovat Bundesligu

FCB_of_Germany

To je doufám ironie Smajlík 2

Tomguncz1

Samozřejmě. Jen narážím na to, že když Bayern podepíše někoho z Bundesligy, hned se vyrojí spousta expertů s nenávistnými komentáři.

FCB_of_Germany

Myslel jsem si to Smajlík 1 Tohle byla odjakživa kravina a vždycky to lidi tvrdili a jen tím ze sebe dělali idioty...je samozřejmě úplně normální, že přední kluby jakékoliv ligy vykupují kluby, které jsou pod nimi, protože kolikrát je to zkrátka nejlepší přestup, který mohou udělat a peníze navíc zůstávají v lize

Tomguncz1

Přesně

FCB_of_Germany
Nejnovější články