Zpět na » Ostatní » Byly to těžké měsíce, prolomil mlčení Erling Haaland

Byly to těžké měsíce, prolomil mlčení Erling Haaland

Byly to těžké měsíce, prolomil mlčení Erling Haaland © ksta.de - Erling Haaland na tiskové konferenci norské reprezentace

0

Líbilo se

30.05. - Norský reprezentační útočník se od svého přestupu do Manchesteru City stáhl do ústraní, na veřejnosti se téměř neobjevuje a obklopil se velkou hradbou mlčení. Tu prolomil až v průběhu reprezentačního srazu, kdy popsal, jakým stresem v posledních měsících procházel.

Poslední týdny pro Erlinga Haalanda byly velice těžké a náročné období se na norském útočníkovi emocionálně velice podepsalo. „Byly to velmi náročné měsíce. Nebylo to snadné,“ prozradil Erling Haaland, který se nejprve potýkal s vleklým zraněním, zároveň byl středem zájmu kvůli svému rozhodnutí zda přestoupit do Realu Madrid, Manchesteru City nebo někam úplně jinam. A pohodě nepřidala ani nečekaná smrt Haalandova agenta, Mina Raioly.

Bylo to všechno velice těžké, nechci o tom ale více mluvit,“ podotknul ke skonu Raioly viditelně dojatý Haaland. „V posledních dvou a půl letech jsem Borussii odevzdal maximum, nebylo to vždy snadné, ale dělal jsem, co jsem mohl. Nechci říkat víc. Tak to prostě je a já si nechci stěžovat. Nerad se chlubím, ale umím se soustředit pouze na to, co dělám nebo se chystám udělat,“ prozradil Haaland tajemství toho, jak se s přemírou stresu vyrovnával.

Chci se soustředit pouze na fotbal a úplně vytěsnit vše ostatní. Jsem v tom dobrý, zvládám se soustředit pouze na svůj výkon na hřišti,“ doplnila nová posila Manchesteru City. Právě na přestup do anglického týmu směřovala na tiskové konferenci většina novinářských dotazů, ale Haaland se opět obrnil mlčením a detaily přestupu neprozradil.

Nepochodila ani norská televizní stanice, která se pokusila dotázat, zda jeho přestup do klubu vlastněného emírem z Abu Dhabi není součástí v současnoti velmi kritizovaného „sportwashingu“, neboli snahy jedinců či korporací o nápravu vlastní reputace prostřednictvím investic do sportu. Erling Haaland se ovšem obrátil na tiskového mluvčího a odpověděl, že na tento dotaz nebude odpovídat.

Andrea Suttnerová / sport.de

Nejnovější články