Zpět na » 1. Bundesliga » Překazí Dortmund mistrovské oslavy Bayernu?

1. Bundesliga - Překazí Dortmund mistrovské oslavy Bayernu?

Překazí Dortmund mistrovské oslavy Bayernu? © bundesliga.com - Bayern - Dortmund, zajistí si domácí titul?

2

Líbilo se

22.04. - Der Klassiker je zpět, derby dvou gigantů německého fotbalu, Bayernu Mnichov a Borussie Dortmund, navíc může rozřešit tajenku ligového titulu. V případě výhry domácího týmu se v Bavorsku propuknou oslavy desátého ligového titulu v řadě.

I Německo má svá vyhlášená derby a nejznámějším z nich je Der Klassiker, utkání dvou nesmiřitelných rivalů z Mnichova a Dortmundu. V Allianz aréně se proti sobě postaví a na tribunách budou zdatně sekundovat červené dresy proti nájezdům černožlutých. Der Klassiker, svátek německého fotbalu, je opět zde.

Oba bundesligoví giganti už proti sobě stáli ve fiále Ligy Mistrů i německého poháru, ještě nikdy ale Der Klassiker nepřipadlo na den, ve kterém může být rozhodnuto o vítězi Bundesligy. Když k tomu připočteme skutečnost, že se oba týmy před beznadějně vyprodanou arénou představí ve špičkové formě, můžeme se těšit na prvotřídní podívanou.

Matematika je jednoduchá - vítězství Bayernu by přineslo mnichovskému klubu desátý bundesligový titul v řadě, navíc doma před vlastními fanoušky a ještě v utkání s odvěkým rivalem. Pro Dortmund to bude nesmírná výzva. Podaří se hostům oddálit mistrovské oslavy o další týden? V tabulce oba soupeře aktuálně dělí devět bodů, ale na hřišti je očekáváno vyrovnané utkání.

Určitě chceme doma proti Dortmundu vyhrát titul, je to pro nás i pro celou Bundesligu vyýjimečný zápas,“ oznámil Joshua Kimmich, hráč domácího Bayernu a dodal: „Získat mistrovskou trofej je pro nás cíl číslo jedna.“ Stejné odhodlání ale čiší také z hostujícího Dortmundu, jak potvrdil Emre Can: „Pokud v Mnichově chceme uspět, musíme být odvážní, šlápnout na plyn hned od začátku a hrát tak, jako jsme hráli proti Wolfsburgu v prvním poločase.“

Co se týče Bayernu, víkendový cíl je jasný - získat tři body a připsat si další ligový titul. „Ne vždy máte takovou šanci. Proti Dortmundu budeme muset hrát o něco lépe než proti Bielefeldu. Nedělní výhra byla zasloužená a důležitá a nyní máme šanci zpečetit titul proti Dortmundu. To je vzácná shoda okolností,“ řekl trenér Bayernu, Nagelsmann.

Přestože mají oba soupeři v jarní části sezóny shodnou bilanci devíti výher, dvou remíz a dvou porážek, zůstává Bayern jasným favoritem. Domácí navíc vyhráli devět z posledních deseti bundesligových střetnutí s BVB.

Situace, kdy můžete vyhrát mistrovský titul proti svým přímým konkurentům v domácím zápase, se nestává často,“ shodl se s trenérem Thomas Müller. Ten se v případě sobotní výhry stane jediným hráčem, který dokázal v Bundeslize vyhrát jedenáctkrát titul, ale největší radost bude mít, pokud se týmu podaří vyhrát kvůli fanouškům. „Máme šanci dosáhnout něčeho neuvěřitelného, jsme z toho nadšení a chceme to dokázat pro naše fanoušky.“

Hráči Bayernu i samotný trenér jsou si ovšem vědomi toho, že utkání s Dortmundem nesmí brát jako samozřejmost. Der Klassiker nebude jednoduché utkání. Dortmund je stále ve hře o titul a naděje umírá poslední.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články