Zpět na » Serie A » Testování vzorku B se odkládá na říjen, Pogbu chce Juventus nahradit Thuramem

Testování vzorku B se odkládá na říjen, Pogbu chce Juventus nahradit Thuramem

Testování vzorku B se odkládá na říjen, Pogbu chce Juventus nahradit Thuramem © iconsport.photo - Francouzský záložník, Khephren Thuram, v utkání Ligue 1

0

Líbilo se

15.09. - Juventus je nucen pracovat na dvou frontách. Zatímco do doby, než bude pozitivita Pogby potvrzena či vyvrácena, s ním musí nadále počítat, na straně druhé sportovní oddělení pracuje s velmi reálnou hypotézou vysokého trestu hráče za doping a hledá na trhu náhradu, která by mohla od ledna doplnit řady turínských fotbalistů. A družina okolo sportovního ředitele Giuntoliho velmi rychle dospěla k názoru, že ideální variantou bude Khephren Thuram, se kterým Juve již navázala kontakt v létě.

Letní přestupové okno, které se uzavřelo sotva před dvěma týdny, přineslo ve fotbalovém světě mnoho spekulací a jednání, jež dospěla do téměř finální fáze, ale musela být odložena na leden. Jedním z jmen, které bylo dáváno do souvislosti s přestupem do Juventusu, je Khephren Thuram, talentovaný francouzský záložník Nice a syn ikonického obránce Staré dámy.

Podle zpráv z tisku byl hráč velmi blízko přestupu již v létě, ale Turín nestihl zformulovat konkrétní nabídku a Thuram dal přednost setrvání v Nice na minimálně jednu další sezónu. Francouzský reprezentant v letošní sezóně exceloval a stal se jedním z nejlepších hráčů Ligue 1, díky čemuž na sebe přilákal oči mnoha klubů. Juventus bude v dalších fázích jednání spoléhat na výborné vztahy s hráčovým otcem, jenž okolo roku 2000 pět sezón působil jako pilíř obrany bianconeri.

Ještě na konci srpna se logicky očekávalo, že Thuram odehraje v Nice další sezónu a příští léto učiní krok vzhůru ve své kariéře a přestoupí do některého ze špičkových klubů. Dopingová kauza Paula Pogby ale velmi rychle zamíchala kartami na stole. Pokud se na začátku října, na kdy bylo na žádost hráče pro indisponibilitu znalce odloženo testování, v laboratořích potvrdí pozitivita vzorku B, přistoupí Juventus k logickému kroku a bude chtít s Pogbou ukončit smlouvu. V tu chvíli vstoupí do hry Khephren Thuram, který by se měl stát volbou číslo jedna na lednovém přestupovém trhu.

Andrea Suttnerová / fichajes.net, calciomercato.com

Nejnovější články