Zpět na » Ostatní » Přestupový trh je uzavřen: Saudské kluby ale už znají hlavní cíle pro lednové okno

Přestupový trh je uzavřen: Saudské kluby ale už znají hlavní cíle pro lednové okno

Přestupový trh je uzavřen: Saudské kluby ale už znají hlavní cíle pro lednové okno © iconsport.photo - Pogba v utkání Evropské ligy se Sevillou

0

Líbilo se

09.09. - O týden později, než u většiny evropských lig, byl uzavřen také saudský trh. Profesionální liga zažila opravdové zemětřesení, když byly fanouškům týden co týden představovány velké fotbalové hvězdy. Některé ale vůni saudských dolarů odolaly, alespoň prozatím. Saudská profesionální liga totiž již začíná zbrojit na lednové přestupové okno, ve kterém bude chtít navázat na rozjetá jednání.

Lákání hvězd do saudské ligy není zdaleka konec. Pravidlo, že na lednovém přestupovém trhu nedochází k mnoha velkým transakcím, by mohlo v příštím roce vzít za své. Arabské kluby jsou připraveny na další významné investice a budou se opět ucházet o špičkové hráče.

Mohamed Salah (Liverpool)

Mezi neúspěšné pokusy v létě patřily námluvy o egyptského útočníka Momo Salaha. Al-Ittihad byl ochoten Liverpoolu na stůl položit téměř 250 milionů eur, anglický klub ale opakovaně řekl ne. V lednu proto fanoušci očekávají další snahy arabského klubu, není totiž vyloučeno, že se u dveří Liverpoolu objeví s ještě vyšší nabídkou.

Paul Pogba (Juventus)

Podobnou letní zkušenost má za sebou i Paul Pogba, který po dlouhých námluvách několika suaudskoarabských kkubů z Pro League zůstal v Juventusu, ale pokud by mu jeho opakovaná zranění nedovolovala pravidelně nastupovat v sestavě bianconeri, může se stát, že bude samotný klub hráče tlačit do přestupu.

Luka Modrič (Real Madrid)

Tři zápasy z prvních čtyř v pozici náhradníka. Taková je nová realita Luky Modriče v Realu, na kterou, ruku na srdce, jistě není zvyklý. Letošní Bílý balet na chorvatského záložníka spoléhá čím dále méně, ten přitom v létě odmítl 600 milionů eur za tři sezóny v Al-Hilalu a naopak prodloužil o rok smlouvu v Realu. Pokud by ale nadále více než hrál vysedával na lavičce, mohl by i on zvážit, zda nepřijmout nabídku některého z klubů v saudské lize.

Jaon Sancho (Manchester United)

Al-Ettifaq se na poslední chvíli snažil z Manchesteru United ulovit Jadona Sancha, ale se svou super nabídkou neuspěl přesto, že hráč nadále nezapadá do plánů ten Haga. Na letošním začátku sezóny odehrál pouze minutky a proti Arsenalu se nedostal ani na soupisku k utkání. Vztahy s trenérem jsou proto na bodu mrazu a Jadon Sancho bude v lednu zvažovat změnu klubu, což pečlivě sleduje nejeden saudský tým.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články