Zpět na » Serie A » Pogba zažádá o přezkoumání vzorku, záležitost směřuje k dohodě o trestu

Pogba zažádá o přezkoumání vzorku, záležitost směřuje k dohodě o trestu

Pogba zažádá o přezkoumání vzorku, záležitost směřuje k dohodě o trestu © iconsport.photo - pogba má opět problémy

0

Líbilo se

14.09. - Dopingová kauza Paula Pogby se posunuje do další fáze, francouzský reprezentační záložník požádá dnes o přezkoumání vzorku B. Laboratoř bude mít sedm dní na to, aby vydala vyjádření a při pozitivním výsledku zahájila vyšetřování a výslech hráče. V případě negativního nálezu, který je ovšem málo pravděpodobný, se bude moci Pogba navrátit do tréninku a případ bude uzavřen.

Paul Pogba, který je dnes očekáván u soudu v Paříži, kde bude vypovídat v případě údajného vydírání, kterého se dopustil mimo jiné jeho bratr Mathias, má před sebou náročný den. V jeho průběhu totiž zároveň požádat o přezkoumání vzorku B v antidopingové laboratoři v Římě. Ve vzorku moči odebraném hráči po prvním ligovém utkání v Udine byly nalezeny stopy testosteronu a záložník ve výpovědi klubovým lékařům potvrdil, že na radu amerického lékaře užíval doplněk stravy, v jehož příbalovém letáku je na riziko upozorňováno.

Nikdo tedy nevěří tomu, že by po přezkoumání vzorku B mohlo dojít na senzační vyvrácení prvního testu. Historie nám naopak potvrzuje, že taková eventualita hraničí s nemožností. Po oznámení výsledku druhé analýzy, který by měl být znám do sedmi dní, bude zahájeno vyšetřování. Co bude následovat? Okamžité doznání viny s důrazem na neúmyslnost? Nabídka dohody o vině a trestu?

Rizika jsou známá a porušení zákona vede až k čtyřletému trestu. Pokud by Pogba prokázal, že v jednání nebyl úmysl, horní hranice trestu může být snížena na dva roky. V posledních letech navíc tresty pro fotbalisty nebyly, řekněme si to upřímně, příliš vysoké. Ale spoléhat se na precedent by nebylo úplně moudré a nalezený testosteron není metabolit clostebolu, který byl prokazatelně užíván na zamezení jizvení ran.

Pokud tedy bude potvrzena hráčova interní výpověď klubovým lékařům, rozpadne se teze o kontaminaci stravy a obhajoba se bude muset pokusit o vyjednávání o trestu. Přijetí trestu a dohoda o vině by mohla vést ke zkrácení trestu o jeden rok. K takovému kroku se ale přistupuje pouze v případě, že hráči hrozí plný čtyřletý a vyšší trest. Pro Pogbu by ve věku 30 let byly tři roky penalizace osudné.

V principu tedy musí spoléhat na to, že se mu antidopingového prokurátora Lavianiho podaří přesvědčit o neúmyslnosti a trestní hranice bude vycházet z horní hranice dvou let. A to není předem vůbec jisté.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, calciomercato.com, tuttosport.com, corrieredellosport.it

Nejnovější články