Zpět na » Serie A » Dopingová kauza Pogby: Chybovost testu je vyloučena, tvrdí experti

Serie A - Dopingová kauza Pogby: Chybovost testu je vyloučena, tvrdí experti

Dopingová kauza Pogby: Chybovost testu je vyloučena, tvrdí experti © iconsport.photo - Francouzský záložník, Paul Pogba, v ligovém utkání Juventusu

0

Líbilo se

11.09. - Šokující zprávy nekončí, fotbaloví experti totiž nedávají francouzskému záložníkovi Juventusu, Paulu Pogbovi, příliš šancí. Možnost, že by se laboratoř zmýlila je téměř nulová. Pogbovi právníci by se proto měli zaměřit na to, jak komisařům dokázat, že zakázanou látku požil neúmyslně. V takovém případě totiž bude případný trest poloviční. Do doby, než bude v případě jasněji, byl hráč suspendován a nezbývá mu než čekat, zda nedopadne podobně jako Edgar Davids v roce 2001.

Od léta 2022, kdy se s velkou slávou Paul Pogba vrátil do Juventusu, ještě z hráčovy strany nepřišla ani jedna pozitivní zpráva. Vlastně ano, dnes, jak škodolibě poznamenali fanoušci, když se objevily první zprávy o tom, že byl francouzský záložník po utkání Udinese-Juventus pozitivně testován na testosteron.

Národní antidopingový soud okamžitě přijal opatření a Paula Pogbu suspendoval. Hráč má pochopitelně právo na druhý rozbor vzorku, ale jak poznamenali experti, z právního hlediska by se jednalo o velmi chybný krok. Podobné jednání totiž Pogbu postaví do špatného světla v očích justice, neboť laboratoř, která antidopingový test provedla, je velmi dobře hodnocená na mezinárodním poli. Chybovost je tudíž téměř vyloučená a Pogba by se měl spíše zaměřit na to, aby se snažil prokázat neúmyslné užití testosteronu.

Něco takového není vyloučené, od prvního zranění v létě loňského roku totiž Pogba nedělá nic jiného, než objíždí kliniky celého světa a užívá léky všech druhů, včetně mastí a gelů, které jsou obzvlášť „náchylné“ na pozitivní nálezy. Tento scénář je tedy podle italských médií více pravděpodobný. Do doby, než bude jasněji byl každopádně francouzský záložník suspendován a jeho obranná strategie bude v následujících dnech hlavním bodem programu.

Posledním případem dopingové kontroverze v Serii A je případ Argentince Josého Luise Palomina z Atalanty, který měl v roce 2022 pozitivní test, jenž byl posléze vyvrácen. Takové štěstí neměl v roce 2001 záložník Juventusu, Edgar Davids, který byl na čtyři měsíce suspendován poté, co mu bylo prokázáno užití nandrolonu po rozboru testovacího vzorku v závěru utkání proti Udinese. Jaká náhoda... Bude se historie opakovat? V případě prokázání úmyslného užití testosteronu a čtyřletého trestu by se jednalo prakticky o konec kariéry francouzského reprezentanta.

FC Juventus se prozatím k celé kauze staví velmi chladně a na média se obrátil pouze krátkou tiskovou zprávou. "Fotbalový klub Juventus oznamuje, že fotbalista Paul Labile Pogba dnes obdržel od Národního antidopingového tribunálu preventivní opatření pozastavení činnosti v návaznosti na nepříznivý výsledek testů provedených dne 20. srpna 2023. Společnost si vyhrazuje právo vyhodnotit další procesní kroky.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, calciomercato.com, tuttosport.com, corrieredellosport.it

Nejnovější články