Zpět na » Serie A » Neapol připravuje nabídku smlouvy pro Luise Enriqueho

Serie A - Neapol připravuje nabídku smlouvy pro Luise Enriqueho

Neapol připravuje nabídku smlouvy pro Luise Enriqueho © iconsport.photo - Španělský trenér Luis Enrique

0

Líbilo se

25.05. - Po velkolepé sezóně Neapole, který předváděla nedostižné výkony v italské lize a zatápěla notně soupeřům také v Lize mistrů, je čas dát dohromady tým pro příští ročník a pokračovat ve skvělé práci, kterou během dvou sezón odváděl Luciano Spaletti. S italským trenérem se Neapol v létě rozloučí a již nyní musí vybrat vhodného nástupce. Jedním z nich by mohl být také španělský stratég Luis Enrique.

Luciano Spaletti po třiatřiceti letech navrátil do metropole pod Vesuvem italské ligové scudetto a jeho úspěch tak bude těžké překonat. Neapol bude začínat v příštím roce s nálepkou ligového mistra, možná s velmi obměněným týmem i jeho vedením. V hlavě prezidenta Aurelia De Laurentise se honí mnoho jmen. Gasperini, Benitez ani Conte nepřesvědčili italského podnikatele, že budou ideální volbou. Někteří kvůli tomu, že jsou příliš drazí, jiní možná proto, že jim druhou šanci na lavičce Neapole prezident prostě nechce dát.

V hledáčku přesto zůstávají jména, která mají významný mezinárodní profil, například Luis Enrique. Italskou ligovou soutěž zná ze svého působení u AS Řím v sezóně 2011/12, ale na mezinárodním poli se předvedl zejména během angažmá v Barceloně. Další čtyři roky seděl španělský trenér na lavičce národního týmu, s nímž došel do semifinále na Mistrovství Evropy a finálový turnaj Evropské ligy. Po neúspěšném tažení na MS v Kataru se s reprezentací rozloučil a další angažmá nepřijal.

Enriqueho styl je nepřehlédnutelný: svěží, moderní, přímočarý. Přesně takový, jaký si přejí fanoušci Neapole, namlsaní s pěkného ofenzivního fotbalu, který klub v letošním roce předváděl. Prezident De Laurentis je ochoten sáhnout hluboko do kapsy, aby trenéra do jižní Itálie přivedl: dvouletá smlouva s platem 10 milionů eur, je možná zejména díky fiskálním odpočtům v druhém roce kontraktu.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články