Zpět na » Serie A » Serie A u konce, evropské pohárové složení ale ještě není kompletní

Serie A - Serie A u konce, evropské pohárové složení ale ještě není kompletní

Serie A u konce, evropské pohárové složení ale ještě není kompletní © iconsport.photo - Antonín Barák v dresu Fiorentiny

0

Líbilo se

05.06. - Italská Serie A si na složení pohárových zástupců bude muset počkat ještě o něco déle. Ani po konci ligové soutěže totiž není jisté, kolik účastníků bude italský fotbal reprezentovat v Evropě v příští sezóně, fanoušci ale také čekají na to, kdo bude v jednotlivých soutěžích startovat. Neznámou je Fiorentina, jež si stále může výhrou v Konferenční lize zajistit místo, a Juventus, který naopak z rozhodnutí UEFA může o pohárovou Evropu přijít.

Osmatřicátým kolem skončila v neděli večer sezóna Serie A. Po 380 odehraných utkáních v průběhu 10 měsíců ale stále není jasno o tom, kdo se podívá do pohárové Evropy. Zbývá totiž rozklíčovat poslední otazníky, a to na obou koncích tabulky.

Na sestupových příčkách zůstala po posledním kole Sampdorie a Cremonese, o třetí sestupovou příčku svedou v dodatečném utkání souboj Spezia a Verona, které dosáhly na shodný počet bodů. Spezia přitom ještě v devadesáté první minutě držela důležitou remízu 1-1 v Římě, která by ji těsně zachránila a giallorossi poslala do Konferenční ligy. Penaltou v nastavení ale o výhře domácích rozhodl Dybala a tabulka se měnila.

Mimo změnu na poslední chvíli a prohození šesté a sedmé pozice mezi Juventusem a AS Řím, se na špici tabulky příliš věcí neměnilo. Neapol, která si v neděli převzala pohár za vítězství, byla nedostižně první několik posledních měsíců, Lazio udrželo druhé místo před Interem a čtvrtou příčku měl zajištěnou AC Milán.

O dvě místa v Evropské lize a jedno v Konferenční se tak prala Atalanta, Řím a Juventus, natěsnané v rozmezí dvou bodů. I díky zmíněné penaltě v nastavení si ale všechny tři týmy došly pro výhry, proto jejich postavení v tabulce zůstalo stejné. Ani tak ale účastníci pohárové Evropy nejsou kompletní. Ve středu si v pražském finále Konferenční ligy Fiorentina může dopomoci výhrou do příštího ročníku Evropské ligy.

V případě, že by padla rukou West Hamu, stále bude mít šanci doufat. UEFA vyčkává s verdiktem ohledně kauzy Juventusu, která již bianconeri stále ve vyšetřování deset bodů v tabulce. Evropská fotbalová asociace nicméně vede paralelní vyšetřování a je rozhodnuta v krajním případě vyloučit Starou Dámu z příštího ročníku Konferenční ligy. V takovém případě by její místo zaujala Fiorentina.

Doufat v účast v evropských pohárech může také devátá Bologna, které by se mohla otevřít cesta do Konferenční ligy při současné výhře Fiorentiny ve finále KL a penalizaci Juventusu. Konečný verdikt by v takovém případě ale měla UEFA, jež by stejně dobře mohla zredukovat počet italských zástupců na sedm.

Andrea Suttnerová / oasport.it

Nejnovější články