Zpět na » Serie A » Benitez a Gasperini hlavními kandidáty na post trenéra Neapole

Serie A - Benitez a Gasperini hlavními kandidáty na post trenéra Neapole

Benitez a Gasperini hlavními kandidáty na post trenéra Neapole © iconsport.photo - Vrátí se španělský trenér Rafael Benitez na lavičku Neapole?

0

Líbilo se

22.05. - V létě by se podle současných informací z italského tisku měla uvolnit lavičku ligového mistra, Neapole. Po odchodu Luciana Spalettiho se v souvislosti s místem trenéra mluví nejčastěji o dvojici jmena: Benitez a Gasperini. Španělský trenér má výhodu znalosti prostředí, nicméně Gasperini je dlouhodobým cílem vedení Neapole, a možná, že jeho čas konečně dozrál.

Nad Neapolí se po bouřlivých oslavách ligového titulu rozhostilo hluboké ticho. Nikdy se neodvažuje komentovat možné odchody klíčových hráčů, a stejně tak panuje embargo informací, které se týkají prodloužení smlouvy trenéra Spalettiho. Zdánlivě patová situace bude trvat až do konce května, kdy nastane nejvhodnější okamžik pro oznámení rozchodu.

Nikdo nechce kazit idylickou atmosféru konec sezóny, i za cenu protahování Spalettiho konce, jednoho z hrdinů třetí neapolského scudetta. Budoucnost klubu se bude řešit konkrétněji až po ukončení ligové soutěže. Od sportovního ředitele Giuntoliho, který by měl odejít do Juventusu, až po místo hlavního trenéra.

V pole position stojí španělský stratég, Rafael Benitez, který by klubu mohl nabídnout ideový přechod k mezinárodnímu rozměru a s ním spojené zkušenosti. Vyhlídka, že by Benitez dostal k dispozici o mnohem zkušenější tým, než jaký jej potkal před deseti lety, je i pro něj samotného velká výzva.

Když už mluvíme o návratech trenérů na lavičku Neapole, v roce 2012 se zdál být příchod Gasperiniho hotovou věcí, ale klub nakonec překvapil volbou pokračovat s trenérem Mazzarrim. Nyní jsou podmínky jiné a situace by příchodu Gasperiniho mohla nahrávat, jen je potřeba zvážit, zda je klub připraven na přechod hry na tříčlennou obranu.

Do předběžných kol jednání se s prezidentem Neapole dostal také trenér Fiorentiny, Vincenzo Italiano, jemuž se povedlo v současné sezóně toskánský klub dostat až do finále Konferenční ligy, a navíc je jeho plat ve výši 3,5 milionu eur ročně odpovídající rozpočtu kampánského klubu. Byla by to pro něj ambiciózní výzva, podobně jako angažování Thiaga Motty, který letos vytáhl FC Bologna až na deváté místo tabulky a jen krůček mu chyběl k tomu, aby klub dostal do pohárové Evropy.

Ostatní kandidáti na uvolněné místo trenéra se zdají být už nedosažitelní. Antonio Conte v Tottenhamu pobíral 12milionový plat, podobná částka by byla potřeba k příchodu De Zerbiho z Brightonu, který by navíc uplatil i nutnost uhrazení výstupní klauzule. Nicméně snění nic nestojí a dokud na lavičku Neapole neusedne nový trenér, mohou fanoušci přemýšlet o mnoha jménech.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články