Zpět na » Premier League » Arsenal chce nahradit Nketiaha střelcem Sanabriou z Turína

Arsenal chce nahradit Nketiaha střelcem Sanabriou z Turína

Arsenal chce nahradit Nketiaha střelcem Sanabriou z Turína © iconsport.photo - Antonio Sanabria prožil životní sezónu

0

Líbilo se

26.05. - Antonio Sanabria dříve platil za obrovský talent. Útočník z Paraguaye ale na svou nejlepší a životní sezónu čekal až do svých 27 let. Během své třetí sezóny v dresu FC Turín dal 12 gólů a Arsenal ho vidí jako možnou náhradu za Eddieho Nketiaha. Tato alternativa za Jesuse by měla stát okolo 25 milionů eur, ale zájem má i AC Milán a Neapol.

Antonio Sanabria přišel do Evropy už jako velmi mladý a stal se součástí La Masie. V Barceloně ale nezvládl více než 10 startů za béčko a přestoupil do italského Sassuola. To ho po pouhém půl roce přeprodalo do AS Řím jako obrovský talent. Jenže Sanabria odehrál jen 2 zápasy, odešel na celkem vydařené hostování do Sportingu Gijón a přestoupil do Realu Betis. Strávil tam 5 let, během kterých i rok a půl hostoval v Janově, než přestoupil do Turína. Během roku a půl před touto sezónou dal za Býky 11 ligových gólů.

V této sezóně se ale stal po odchodu kanonýra Belottiho, který se trápí v AS Řím, hlavní útočnou zbraní týmu. Turín je v tabulce na poklidném 10. místě, 9 bodů od Konferenční ligy, kterou aktuálně obsazuje Juventus. Poměrně solidně se sehrál s novými posilami Vlašičem a Miranchukem, kteří v Turíně hostují z West Hamu, respektive Atalanty a v sestavě hrají jako ofenzivní záložnící podporující právě Sanabriu. Ten zažil střelecky nejúspěšnější sezónu, když v ní dal 12 gólů. Doposud zažil nejlepší sezónu v Gijonu, kde dal v La Lize gólů 11.

A o Sanabriu je nyní poměrně zájem. AC Milán musí nutně přivést útočníka. Na Girouda se nedá spoléhat donekonečna, Origi byl krok vedle, mladík De Ketelaere ještě nedal gól a ještě je tu Zlatan. Neapol by Sanabriou zase chtěl zalepit díru po Osimhenovi. Je tu ale i Arsenal. Nejistou budoucnost má Eddie Nketiah a odejde nejspíš i Balogun zářící ve Francii. Právě 27letý Paraguayec z Turína by mohl být skvělou alternativou do sestavy za Gabriela Jesuse. Letos se tato pozice ukázala velmi důležitou a Nketiah v ní častokrát selhal. Sanabria by navíc měl stát jen okolo 25 milionů eur.

David Suchý / areanapoli.it

Noviny
Nejnovější články