Zpět na » Serie A » Dries Mertens si vybírá z nabídek. Zájem má Juventus, Inter nebo Salernitana

Serie A - Dries Mertens si vybírá z nabídek. Zájem má Juventus, Inter nebo Salernitana

Dries Mertens si vybírá z nabídek. Zájem má Juventus, Inter nebo Salernitana © thelaziali.com - Dries Mertens Neapol opouští jako legenda

0

Líbilo se

02.08. - Po 9 letech opouští Neapol jako legenda a nejlepší střelec v dějinách klubu. Kde ale Dries Mertens bude hrát v novém ročníku? Možností má podle italských médií hned několik. Nabídku měl dostat od obou římských celků a Salernitany. Podle posledních zpráv by ale belgického útočníka chtěl získat Juventus a Inter.

Když v roce 2013 přicházel z PSV jako hvězda Eredivisie, asi nikdo nečekal, jak moc hlubokou stopu pod Vesuvem malý Belgičan udělá. První dobrou sezónu vystřídaly 2 průměrné, ale na prahu třicítky Mertens vybouchnul. Neapol se musela vzpamatovat z odchodu Higuaína, se kterým odešlo 36 gólů během jediného ročníku. Dries Mertens si ale vzal slovo a vstřelil 28 branek, ke kterým přidal 9 asistencí. V pozici nejlepšího střelce ho ale předstihl Edin Džeko a ocenění pro hráče roku získal Gianluigi Buffon. Nakonec se zastavil na čísle 148 gólů a 90 asistencí za takřka 400 zápasů.

Vše ale jednou musí skončit a ve 35 letech se Mertens rozhodl, že přenechá místo mladším. Salernitana se v minulé sezóně vytasila s příchodem obrovského jména v podobě Francka Ribéryho, které klubu přineslo mediální zájem a s ním i nějaké ty finance. Právě Mertens by mohl být tím velkým jménem do nového ročníku. Na rozdíl od Ribéryho Mertense nelimitují častá zranění a jeho výkonnost je stále na velmi vysoké úrovni. To o Francouzovi asi říct nemůžeme.

Inter by chtěl nahradit Alexise Sáncheze a Mertens by byl prakticky náhradou kus za kus. Juventus zase vidí v Mertensovi alternativu k možným posilám do útoku, pokud by nevyšel příchod Alvára Moraty. Zároveň by mohl být doplněním kádru i v případě jeho přesunutí hlouběji do pole. Pogba se totiž zranil a budoucnost McKennieho je nejistá.

David Suchý / sport.virgilio.it

Nejnovější články