Zpět na » Primera Division » Barca jedná s Bournemouthem o přestupu brankáře Neta

Barca jedná s Bournemouthem o přestupu brankáře Neta

Barca jedná s Bournemouthem o přestupu brankáře Neta © transfermarkt.pt - Norberto Murara Neto

0

Líbilo se

02.08. - Brazilský brankář je jedním z hráčů, kterým bylo sděleno, že s nimi trenér Xavi Hernández do příští sezóny nepočítá. Barcelona proto jedná s klubem z Premier League a dosavadní průběh vypadá optimisticky. Všechny tři strany tak věří, že dojde k dohodě a Neto přestoupí do Bournemouthu.

Těsně před začátkem nového ročníku španělské La Ligy se brazilský brankář Neto Murara, plnící v Barceloně roli dvojky za Ter Stegenem, dozvěděl, že s ním již nadále nebude počítáno a vedení klubu má zájem ho uvolnit.

V posledních hodinách pak španělskými médii proběhla informace o tom, že brankář jedná o angažmá s Bournemouthem. Podle serveru Relevo panuje na všech stranách optimismus a jednání jsou v pokročilém stádiu.

Neto Murara přestoupil do Barcelony v létě 2019 z Valencie v rámci brankářské výměny s Jasperem Cillessenem. Od té doby se ale brazilskému gólmanovi nepodařilo nikdy vybojovat místo v základní sestavě a pravidelně tak jen kryl záda Marcovi Andrému Ter Stegenovi.

Ani Xavi Hernández, současný trenér Barcelony, který se ke klubu připojil v říjnu loňského roku s třiatřicetiletým gólmanem příliš nepočítal a nyní, uprostřed letního přestupového období oznámil, že je připraven hráče uvolnit zcela. Po několika prvních jednáních se zdálo, že brazilský brankář zakotví v Neapoli, která po odchodu Ospiny hledala posilu, ale tato varianta se v posledních hodinách rozplynula a o hráče se začal zajímat angllický Bournemouth.

Hráč samotný dal odchodu také zelenou a proti přestupu do Premier League nic nemá. Bournemouth v Netovi vidí ideálního kandidáta se zkušenostmi, který by byl velkou oporou mezi tyčemi. Po případném odchodu Neta by se na pozici brankářské dvojky v Barceloně posunul Iñaki Peña. Brankář z Alicante se vrátil z hostování v Galatasarayi, kde podával skvělé výkony.

Andrea Suttnerová / sport.es

Nejnovější články