Zpět na » Serie A » Favorit Serie A 2022/23? O Scudetto by měl bojovat Inter a Juventus

Favorit Serie A 2022/23? O Scudetto by měl bojovat Inter a Juventus

Favorit Serie A 2022/23? O Scudetto by měl bojovat Inter a Juventus © theguardian.com - AC Milán oslavuje ligový titul 2021/22

0

Líbilo se

01.08. - PREVIEW Italská Serie A bude i v příštím ročníku velmi vyrovnaná, zejména v boji o ligový titul, scudetto. O jeho zisk by měli soupeřit především oba milánské kluby a Juventus. Po velmi přesvědčivém letní přestupovém trhu nebude chtít zůstat pozadu ani Řím, naopak do pozadí ustoupila Neapol.

Jak poznamenal Fikayo Tomori, kanadsko-anglický obránce ve službách AC Milán, již v uplynulém ročníku Serie A byla Juventus a Inter favority na zisk scudetta a ve finále se nechali převálcovat mladým a dravým týmem AC Milán.

Přípravy na nový ročník Serie A jsou v plném proudu a všechny týmy jsou do boje připravené nastoupit na maximum. Ať už je řeč o posilách či o fyzické a taktické přípravě. 121. ročník italské fotbalové ligy začíná dříve než je obvyklé, je to ovšem dáno téměř sedmi týdenní pauzou, kterou zaplní MS v Kataru.

Podaří se AC Milán potvrdit roli šampiona a obhájit ligový titul? Bude to mít velmi těžké. Největším favoritem na zisk scudetta je Inter a Juventus s kurzem 2,75 a není divu, oba týmy za sebou mají pětihvězdičkový přestupový trh. Rossoneri v létě měli spoustu práce s přechodem vlastnictví a možná tak trochu zaspali, tým výrazně neposílil a největším plusem tak bylo prodloužení smlouvy ze strany hvězdného, nicméně již „starého“, Ibrahimoviče.

V italském fotbalovém světě panuje přesvědčení, že Inter v uplynulé sezóně přišel o scudetto, které již téměř měl ve svých rukou. Po přestupovém trhu hodném králů a příchodu Romela Lukaku se Inter stává jasným favoritem, ale pozor nebude ve hře sám. Juventus s příchodem Di Marii a Pogby letošnímu přestupovému trhu vládl a podobně jako každý rok je velkým favoritem.

Překvapivě velmi dobře proplouvá letní pauzou také AS Řím, které se dokázalo vhodně posílit a bude v příštím roce sázet zejména na útok vyšperkovaný příchodem Paula Dybaly, kterému římští tifosi připravili uvítání vhodné králů. Giallorossi si letos velmi věří a po právu budou cílit minimálně na návrat do Ligy mistrů.

S odstupem a hrozbou umístění pouze v nižších evropských soutěžích, by měla boj o scudetto sledovat Neapol, která letos v létě fanoušky nepotěšila. Tým prozatím nepodepsal žádného výrazného hráče, naopak ztratil mnoho opor - Koulibaly odešel do Chelsea, Insigne do Toronta a Mertens neprodloužil smlouvu.

Mezi zbytkem týmů Serie A si patřičný zájem vyslouží nováček z Monzy, který má za sebou velmi kvalitní přestupový trh, tým bude cílit minimálně na klidný střed tabulky a starosti o sestup přenechá jiným.

Andrea Suttnerová / today.it, gazzetta.it

Nejnovější články