Zpět na » Serie A » Mertens odmítl smlouvu v Juventusu, odejde do zahraničí

Serie A - Mertens odmítl smlouvu v Juventusu, odejde do zahraničí

Mertens odmítl smlouvu v Juventusu, odejde do zahraničí © zimbio.com - Dries Mertens slaví rozhodující gól.

0

Líbilo se

03.08. - Belgický bomber Dries Mertens se stal po neprodloužení smlouvy v Neapoli volným hráčem. Nabídku smlouvy z Turína ovšem obratem odmítl, podobně jako Koulibaly ke svému celoživotnímu rivalovi nechce a odejde do zahraničí.

Dries Mertens nechce zradit svůj bývalý klub, Neapol. Ten se s ní nedohodl na prodloužení smlouvy, ale varianta přechodu do Juventusu byla pro belgického hráče nepřijatelná. Odmítl proto nabídku smlouvy s platem 5 milionů eur čistého. Skutečnost je taková, že Dries Mertens by smlouvu od svého celoživotního rivala nikdy nepřijal, podobně jako před několika týdny obránce Koulibaly.

Mertensův krok sice potěšil jeho bývalé fanoušky z Neapole, ale neřěší nic pro samotného hráče ani pro Juventus. Belgický útočník se bude muset poohlédnout po zahraničním angažmá, ale nabídky mu v pětatřiceti letech do klína nepadají. Juventus naopak razantně změnil kurz a vrací se k srbskému reprezentantovi Kostičovi.

Zástupci vedení Juve neúnavně jednají s německým Frankfurtem, který za svého hráče požaduje 12 milionů eur. Bianconeri nabízí přestup za 8 milionů eur, které se s bonusy mohou vyšplhat až na deset milionů eur. Od srbského křídla si Juventus slibuje spolupráci s krajanem Vlahovičem, který zatím, při absenci Chiesy, marně hledá podporu v podobě míčů do šestnáctky.

Současně bianconeri hledají záložníka, hlavním kandidátem zůstává Paredes z PSG, za kterého ovšem pařížský klub požaduje 25 milionů eur. Tato změna taktiky se Juventusu nelíbí s ohledem na to, že se ještě před několika dny mluvilo o výměně Paredes-Rabiot bez doplatků. Po zranění McKennieho a Pogby byl ale Rabiotův odchod zamítnut a naopak Juve hledá další hráče. Sezóna ještě nezačala a Juventus už má v záloze problémy, je pravděpodobné, že do prvního ligového utkání naskočí neokoukaná sestava

Možnou variantou řešení problému nedostatku hráčů ve středu pole by mohlo být také hostování Miralema Pjaniče z Barcelony, za nějž je katalánský klub ochoten platit i polovinu 8 milionového platu. Nicméně je zřejmé, že bosenský záložník je v plánech Juventusu až za Paredesem z PSG.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články