Zpět na » Serie A » Kepa, nejdražší brankář historie, odchází hostovat do Neapole

Serie A - Kepa, nejdražší brankář historie, odchází hostovat do Neapole

Kepa, nejdražší brankář historie, odchází hostovat do Neapole © skysports.com, fotbalportal.cz - Kepa Arrizabalaga

0

Líbilo se

01.08. - Dohoda mezi Chelsea a Neapolí je téměř hotova, španělský brankář bude v příští sezóně hostovat v kampánském klubu, který po konci uplynulého ročníku přišel o brankáře Ospinu. O místo v brance Neapole se popere s Alexem Meretem.

Chelsea se snaží dlouhou dobu najít řešení pro brankáře Kepu Arrizabalagu, ale s postupem času v londýnském klubu zjistili, že umístit nejdražšího brankáře světa bude oříšek. Možné řešení přichází na ose Spojené státy - Anglie - Itálie.

Kepa Arrizabalaga by se měl podle posledních informací přesunout na hostování do Neapole, kde by brankář, za kterého Chelsea v roce 2018 zaplatila 80 milionů eur, znovu mohl bojovat o roli jedničky. Aby londýnský klub napomohl uskutečnění dohody, bude hráči platit dále 75% ročního platu, který se pohybuje okolo 9 milionů eur.

Tím ale rošáda na brankářských postech nekončí. Uvolněné místo dvojky v Chelsea zaujme mladý americký gólman Gabriel Slonina, hráč Chicago Fire. Osmnáctiletý brankář s sebou nese pověst vycházející hvězdy, nicméně v Chelsey by měl plnit místo rezervního gólmana. Do klubu navíc přijde až v lednu a pouze v případě, že se podaří dotáhnout do úspěšného konce hostování Kepy v Neapoli.

Kampánský klub v sedmadvacetiletého brankáře vkládá velkou důvěru, zatímco touha Kepy po „pomstě“ je enormní. Španělský gólman chce dokázat svému mateřskému klubu, že není nejdražším brankářem historie náhodou, v Neapoli ho ovšem čeká překážka ve formě Alexe Mereta.

V celé naší historii jsme vždy měli k dispozici dva kvalitní brankáře s velkým charakterem a třetího rezervního gólmana. První dva ovšem nemohou být rezervní, ani jeden z nich. Nemůžeme si dovolit mít jednoho dobrého brankáře a pak místo dvojky osla, jenom proto, abychom uspokojili jedničku v brance. Věřím, že i Meret tento názor sdílí. Jeden jediný brankář nedokáže odehrát celou sezónu,“ vysvětlil De Laurentis, majitel Neapole, důvod, proč klub na trhu hledal brankáře, nikoliv ovšem brankářskou dvojku.

Andrea Suttnerová / weaintgothistory.com, gazzetta.it, calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

"Nemůžeme si dovolit mít jednoho dobrého brankáře a pak místo dvojky osla"
- jak říká klasik, všechno je jednou poprvé

ovmartin23
Nejnovější články