Zpět na » Serie A » Di Maria v Turíně, Pogba přiletí odpoledne

Serie A - Di Maria v Turíně, Pogba přiletí odpoledne

Di Maria v Turíně, Pogba přiletí odpoledne © gazzetta.it - Argentinská záložník je konečně v Turíně

0

Líbilo se

08.07. - Dlouhý den mají před sebou fanoušci Juventusu, dvě očekávané posily v průběhu pátku podstoupí své první kroky v dresu bianconeri. Argentinec Di Maria přistál v noci v Turíně a čekají ho lékařské testy s následným podpisem smlouvy, k týmu se odpoledne připojí i francouzský záložník Paul Pogba.

Soukromý let, který odletěl ve čtvrtek v noci z Paříže a zamířil směr Turín měl na serveru flightradar24 nevídanou sledovanost. A není se čemu divit, na palubě Cesny seděl Di Maria a jeho kroky směřující po dlouhých týdnech jednání do Turína sledovalo více než šest tisíc uživatelů aplikace sledující letový provoz.

Histerie okolo příchodu argentinského reprezentanta pokračovala i v pátek ráno, kdy stovky fanoušků očekávaly Di Maria před klinikou J Medical, kde nyní záložník podstupuje lékařskou prohlídku. Po jejím ukončení by mělo proběhnout již tradiční focení s dresem a podpis smlouvy. Konečná nabídka Juventusu, se kterou Di Maria souhlasil, je ve výši 7 milionů eur ročně. Smlouva byla podepsána na jednu sezónu na jejímž konci se argentinský záložník vrátí do své vlasti, aby zde ukončil kariéru.

Podobné šílenství je očekáváno také s návratem Paula Pogby do Turína. Miláček fanoušků přiletí v průběhu pátečního odpoledne, aby i on podstoupil lékařské testy a mohl podepsat smlouvu. V příštích čtyřech letech si francouzský reprezentant přijde na 8 milionů eur ročně plus bonusy ve výši až dvou milionů eur.

Základní sestava Juventusu pro příští sezónu se začíná rýsovat velmi jasně, jedinou nejistotou zůstává obranná dvojice. Fanoušci Staré Dámy se pomalu smiřují s odchodem de Ligta (pravděpodobně do Bayernu Mnichov), ale jeho náhradník je zatím zahalen v mlze. Juventus se snaží přesvědčit senegalského obránce Koulibalyho k přestupu, do Neapole dorazila také oficiální nabídka na přestup za 40 milionů eur, ale prezident klubu, De Laurentis, ji striktně odmítl. Ne snad kvůli částce, ale ze zcela prozaičtějšího důvodu: Neapol s Juventusem o přestupu hráče jednat nebude.

Bianconeri tak budou muset lovit v jiných vodách a to velmi rychle, trenér Allegri chce mít většinu týmu k dispozici se zahájením předsezónní přípravy. Juve čeká nejprve přípravný kemp v Turíně, následovaný odletem k turné po Spojených státech, kde se bianconeri postupně utkají s Guadalajarou, Barcelonu a Realem Madrid. Náročná příprava vyvrcholí přátelským utkáním s Atleticem Madrid po návratu do Evropy a tradičním utkáním s juniorkou těsně před zahájením sezóny.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, tuttosport.com

Nejnovější články